کلیه دروس عمومی و تخصصی و جزوات + مطالب اضافی جهت تحقیق و مقالات + مسائل دیگر
با عرض سلام خدمت دوستان خوبم زین پس دیگر در این وبلاگ مطلبی از سوی اینجانب ارسال نخواهد شد لطفا به وبلاگ جدید بنده به آدرس زیر مراجعه کنید .

وبلاگ جدید

www.barghshahrood.blogfa.com

هم طول نوشتاری کمتر هست و هم دوستان دیگر ایراد بنی اسرائیلی نخواهند گرفت ... !!!؟؟؟؟  

+ نوشته شده در  دوشنبه 1388/10/14ساعت 2:34 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
بخش دوم شامل :( لینک دانلود در ادامه آمده است )

1 - با استفاده از تراشه 7448 واتصال آن به یک سون سگمنت به ازای کلیه حالات ورودی علایم مشاهده شده بر روی نمایشگر را بیان نمایید .

2 - با استفاده از تراشه4511 واتصال آن به یک سون سگمنت به ازای کلیه حالات ورودی علایم مشاهده شده بر روی نمایشگر را بیان نمایید ( توضیح 4511 یک کد بردار  بی سی دی  به 7 قسمت است و بصورت اکتیو لو کار می کند )

3 - مداری طراحی کنید که ورودی آن 4 بیت باشد و به ازای ترکیبات 1100 1101 1110 و 1111 علایم  آ  اچ  وای و 5 در خروجی نمایش داده شود( بقیه ورودی ها غیر مجاز اند)

4 - با استفاده از 7448 حالت مقابل را ایجاد کنید 0001.100 ( توضیح اینکه شما می توانید با جابجایی  و کم و زیاد کردن 7448 حالت های دیگر را طراحی نمایید )

این هم لینکش : 

http://www.4shared.com/file/187165055/ab034795/az2.html

 

+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/10/13ساعت 10:31 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

آزمایشگاه دیجیتال ( مدارمنطقی) تقریبا شامل ده بخش است که انشاءالله یکی یکی آنها را آماده و در وبلاگ قرار خواهیم داد ، اگر سوالی داشتید بپرسید .

بخش اول شامل :( لینک دانلود در ادامه آمده است )

 1- جمع کننده  با7400 و7486

۲-  جمع کننده کامل چهاربیتی با استفاده از گیت ها (full adder)

 3- جمع کننده چهار بیتی با استفاده از تراشه 7483  

 4- جمع و تفریق کننده با استفاده از 7483

5- طرز کار تراشه 7483

6- نام شماره بعضی از تراشه های جمع کننده ها

Cmos  4008 4032 4038 4560

Ttl  7479 7482 7483

 این هم لینک دانلودش  تهیه شده توسط سید

بخش اول

فقط کافی است تا شما این مدارات را در آزمایشگاه سر هم کنید .

+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/10/13ساعت 10:29 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
سلام

ملت آزاده ایران هیچگاه اهانت و توهین به مقدسات خود را نادیده نمی گذارد.

ما نیز آن را محکوم می نماییم.

امروز همه با هم محکم و پایدار می ایستیم و فریاد میزنیم

یا حسین (ع) و ... .

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1388/10/09ساعت 1:23 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

گوشه کوچکی ازجنایت بهائیان درعصر پهلوی

در اينجا مناسب است تنها گوشه كوچكي از جنايات بهائيان كه در بالاترين سطوح ارتش شاهنشاهي نفوذ كرده بودند، بازگو شود تا نسل حاضر و نسل هاي آينده، اين فرقه ضاله مدعي مهر و محبت و «جهان وطني» را بهتر بشناسند. آيت ا لله مسعودي خميني در خاطرات خود از يكي از جنايات بهائيان در شب عاشورا در قم پرده برداشته است و مي نويسد:
«جلسه شبانه بهائيان در باغ اويسي قم»
در حدود سال هاي 39و۱۳۴۰، بهائيان در باغ (ارتشبد غلامعلي) اويسي قم كه در حال حاضر در اختيار بنياد مستضعفان است، محفل هاي شبانه اي داشتند. گاهي اوقات برنامه هايي كه داشتند، بسيار فجيع و دلخراش بود؛ از جمله شب هاي عاشورا، يك بچه مسلمان را با خود به باغ مي بردند و او را در حين جشن و پايكوبي به قتل مي رساندند و هلهله مي كردند. بنده با يك واسطه از فردي كه خود شاهد اين ماجرا بوده نقل مي كنم كه مي گفت: «يك بار در يكي از اين محافل، عده زيادي از بهائيان جمع شده بودند و چند نفر سرهنگ هم از تهران به قم آمده و در آنجا حضور داشتند.آنان پسر بچه حدوداً 10 ساله اي را در تهران ربوده و با خود به قم آورده بودند. اين ماجرا را رئيس ژاندارمري قم براي رفيق ناقل خبر گفته بود كه شب عاشورا بود و من در محل كارم در ژاندارمري نشسته بودم كه يكي از دوستانم آمد و گفت: محفلي در باغ اويسي برقرار است.

ادامه بحث در صفحات زیر و ادامه مطالب

منشأ پیدایش بابیگری

توطئه استعمار در مبارزه با تشیع

بهائيت و سياست

کتاب اقدس

بهائيت و روس‌ تزاري  این صفحه آخر شامل اطلاعات زیادی می باشد پیشنهاد می کنم حتما به آن نگاهی بیندازید.

بهائیت در اسناد

دخالت بهائیت درسیاست ضد نظام جمهوری اسلامی در پوشش شعار"اطاعت کامل از حکومت و عدم دخالت درسیاست"و ... .

محرمانه بودن فعاليت ها

«باب »درمكتب يهوديان

پيوندبهائيت وصهيونيسم

دستورالعمل های من دراوردی

عاقبت هژبر یزدانی و بهائیت


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1388/10/09ساعت 6:54 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

توطئه استعمار در مبارزه با تشیع

نگاهی به شکل‌گیری فرق شیخیه، بابیت و بهائیت در ایران و....

مطالعه جامعه ایران عصر قاجار حاکی از وجود دو منبع اقتدار و قدرت در این دوره است. یکی اقتدار دولت و دیگری اقتداری است که منشا مردمی دارد و می توان از آن به عنوان اقتدار ملت یادکرد. این نوع از اقتدار از مردم ناشی شده و رهبر و نماینده آن علما و روحانیون بودند. سراسر تاریخ ایران در این دوره حکایت کشمکش بین دو نیروی یاد شده می‌باشد.
دو قدرت استعماری یعنی روسیه و انگلستان هرکدام به نحوی توانستند منبع اول قدرت یعنی دولت را تحت انقیاد خود درآورده و در راه رسیدن به مطامع و منافع خویش از آن بهره گیرند. روسها از طریق جنگ و انگلیسی‌‌ها نیز از راه دیپلماسی. این در حالی بود که نیروی مردمی به رهبری روحانیت در مقابل برنامه‌ها و نقشه‌های دو قدرت استعماری ایستادگی می‌کردند. و نمونه‌های بارز آن مقاومت‌ها ، مخالفت‌ها و مبارزاتی است که علیه امتیازات و قراردادهای استعماری از سوی مردم به هدایت و رهبری علما صورت می‌گرفت.
انگلستان و روسیه با مشاهده چنین نیرو و قدرت عظیمی که ریشه در دیانت و مذهب داشت به فکر چاره افتاده و تکاپوهایی جهت تضعیف قدرت یاد شده انجام دادند از جمله فعالیت‌ها و برنامه‌های استعماری درجهت تضعیف قدرت دین در جامعه ایران حمایت از فرقه‌سازی و ساختن‌ فرقه‌های مذهبی در مقابله با مذهب تشیع بود. از جمله فرقه‌های مذهبی که در دوره قاجاریه تاسیس و با حمایت قدرتهای خارجی تداوم یافت بابیت و بهائیت بود. در این مقال به بحث پیرامون چگونگی شکل‌گیری ،آرا و عقاید و نقش استعمار در رشد و توسعه فرق مذکور می‌پردازیم اما قبل از پرداختن به موضوع دو فرقه مذکور ابتدا بایستی به مطالعه مختصری در مورد فرقه سلف بابیت و بهائیت یعنی شیخیه پرداخت.
شیخیه از نظر عقیدتی ادامه مکتب اخباریگری به شمار می‌رود که همزمان با تشکیل دولت قاجاریه در ایران سردمداران این مکتب در مقابل علمای اصولی شکست خورده از میان رفتند. موسس شیخیه شیخ ا حمد احسایی بود. وی در ۱۱۶۶ ق در احساء بحرین به دنیا آمد. پس از تحصیل مقدمات علوم دینی و ادبیات عرب در سن بیست سالگی جهت تکمیل تحصیلات به عراق مهاجرت کرد. در عراق و در شهرهای کربلا و نجف در مجالس درس علمایی نظیر سیدمهدی بحرالعلوم و وحید بهبهانی شرکت جست. پس از شیوع بیماری طاعون در عراق به زادگاه خود بازگشت و پس از چهارسال اقامت در آنجا مجددا عازم عراق شد . در این زمان در سال ۱۲۱۲ ق با پیشوای اخباریون شیخ یوسف ملاقات کرد و به اخباریگری متمایل شد. در سال ۱۲۲۱ برای زیارت مرقد امام رضا (ع) عازم ایران شد و در راه مشهد در شهرهای یزد و اصفهان اقامتی کوتاه داشت که در این مدت در یزد استقبال گرمی از وی شد به طوری که با تقاضای مردم آن شهر پس از انجام زیارت مشهد دوباره به یزد بازگشت و مدتی در آن شهر مقیم شد.
پس از مدتی به دنبال ملاقات با علمای قزوین از جمله حاج ملا محمد تقی برغانی (شهید ثالث) به علت نظرات بدعت گونه‌اش در مورد معاد مبنی بر عدم اعتقاد به معاد جسمانی از سوی شهید ثالث تکفیر شد. پس از تکفیر ادامه فعالیت در ایران برای وی ممکن نشد و زمانی که نتوانست از عقایدش دفاع کند به عراق رفت. در کربلا در کتاب شرح‌الزیاره خویش به ارائه دلایلی‌ در مورد کافر بودن سه خلیفه اول پرداخت. با وصول این خبر به پاشای بغداد و سپس داود پاشا حاکم عثمانی و بروز اختلاف بین شیعه و سنی داود پاشا سپاهی را مامور حمله به کربلا کرد. در این حمله عده‌ زیادی کشته شدند و حرم امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) آسیب دید. پس از این واقعه شیخ احمد ابتدا به شام و سپس به مکه رفت و نهایتا در نزدیکی مدینه در تاریخ ۲۱ ذی‌القعده سال ۱۲۴۱ هجری قمری در سن ۷۵ سالگی درگذشت.
شیخ احمد احسائی در آثار خود به خاتمیت حضرت محمد (ص) و امامت و حیات امام زمان (عج) اقرار دارد اما در مورد نوع عقیده به امام زمان و نواب وی تفاوتی اساسی باشیعه اثنی عشری اظهار می‌دارد. وی معتقد بود میان امام غایب و مردم باید رجال الهی باشند که ایشان واسطه فیض و رابط بین خلق و حجت خدا گردند و ایشان قریه ظاهره بین امام و رعیت می‌نامیدند. وی صفات و ویژگیهای متعددی از جمله آشنایی به علوم ائمه و مذاق ایشان را برای قراء ظاهره قائل می‌شد و صفات مذکور را به‌گونه‌ای بیان می‌کرد که نهایتا به شنونده القا کند که خود وی «قریه ظاهره » است.
شیخ احمداحسائی عقاید خویش را چندان صریح و روشن بیان نمی‌کرد و در بیان اعتقادات خود با استفاده از عبارت موهن و عجیب سعی در رمزآلود نشان دادن آرای خود داشت . وی بیشتر عقاید و آرای خود را به خوابهایی نسبت می‌داد که از امامان معصوم دیده است . شیخ احمد سعی داشت کمتر به بحث‌های علمی با علمای اصولی بپردازد و در موارد محدود نیز مغلوب می‌شد.
از جمله موارد اختلاف بین عقاید شیخیه و متشرعه مسائلی نظیر معاد، عدالت، امامت و ... را می‌توان برشمرد . در مورد معاد شیخیه براین اعتقاد بودندکه معاد روحانی است و به معاد جسمانی اعتقادی نداشتند. در مورد اصل عدالت که یکی از اصول مذهب تشیع می‌باشد ، شیخیه این را از اصول دین حذف کرده و معتقد بودند : «لزومی ندارد که صفت عدالت خدا را از میان صفات دیگر او جدا کنیم و اصل دین قرار دهیم...»


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1388/10/09ساعت 6:51 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

  کلیپ های موبایل مبارز  

شامل انواع کلیپ های

    یزیدیان 1400 سال پیش خیمه آتش می زدند و اینک عاشورا امسال و یزیدیان وحشی سبز پوش هیهات من الذله حزب فقط حزب علی رهبر فقط سید علی سیل نیروهای حزب الله زیر پل کریم خان این بیرق علمداره هنوز رو زمین نیافتاده مجموعه عکس هایی از وحشی بازی سبز از جمله چماق بدست های سبز، آتش کشیدن بانک، ماشین ناجا...کاری از یزدیان امروز و ... .  

       http://mobarezh-clip.blogfa.com

+ نوشته شده در  دوشنبه 1388/10/07ساعت 2:2 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
اي مرا آشفته کرده حال تو
ديده و جان و دلم دنبال تو
عزم وصل حق تعالي کرده اي
ترک جان يا ترک بابا کرده اي
روح من با اين شتاب از تن مرو
اي تمام عمر من بي من مرو
کم زهجر خويش قلبم چاک کن
باز گرد از ديده اشکم پاک کن
راه غم بر قلب تنگم باز شد
غربتم با رفتنت آغاز شد
اي دل صد پاره ام پيراهنت
اشک ثار الله وقف دامنت
مي روي اين قوم سنگت مي زنند
گرگ هاي کوفه چنگت مي زنند
صبر کن بابا تماشايت کنم
سِير حسن و قدّ و بالايت کنم
بعدِ عمري حاصل من داغ توست
جان بابا قاتل من داغ توست
عهد من با دوست عهدي محکم است
هر چه بينم داغ در اين ره کم است
عهد بستم تا که قربانت کنم
غرق خون تقديم جانانت کنم
عهد بستم تا که درراه خدا
عضوعضوت را کنند از هم جدا
زخم تو مشکل گشايي مي کند
مرگ از تو دلربايي مي کند
من خليل الله، تو اسماعيل من
داغ تو تسبيح من تهليل من
جسم مجروحت گلستان من است
فرق خونين تو قرآن من است
خون گلاب وخاک صحرا مُشک توست
آبروي من دهان خشک توست
زخم ما را خنده بر شمشير هاست
چشم ما چشم انتظار تيرهاست
گرچه خشک ازتشنگي لب هاي توست
رو که جدم مصطفي سقاي توست
ما به راه دوست هستي باختيم
بعد از آن در قلب دشمن تاختيم

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1388/10/03ساعت 11:39 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
حجت‌الاسلام والمسلمين مهدي طائب در مراسم عزاداري حسيني:
روايت مورد استناد هاشمي رفسنجاني در مشهد بي‌اعتبار و بلاموضوع است

خبرگزاري فارس: استاد حوزه و دانشگاه با بيان اينكه روايتي كه در مشهد مطرح شده هيچ سندي ندارد تصريح كرد: اين مطلب به نقل از راوي‌اي كه سنديت روايات نقل شده ايشان معمولا مورد تامل قرار مي‌گيرد بيان شده است و احتمالا اين مطلب از جعليات معاويه است كه با رفتار علي‌(ع) كاملا متناقض است.


به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاري فارس، حجت‌الاسلام والمسلمين مهدي طائب استاد حوزه و دانشگاه ظهر امروز چهارشنبه در مراسم عزاداري سالار شهيدان ، طي سخناني به بررسي برخي شبهاتي طي هفته‌هاي اخير پرداخت و تاكيد كرد:هرچند كه از نظر عملي اين شبهات تاثيري بر افكارعمومي و انتخاب مردم ندارد ولي به هرحال از لحاظ فكري مطرح است.
وي افزود: اخيرا هاشمي رفسنجاني در يك سخنراني در مشهد به مطلبي درباره اميرالمؤمنين امام علي (ع) استناد كرده كه پيامبر اكرم(ص) به ايشان فرموده‌اند اگر مردم شما را نخواستند، اقدام نكن.

*علل طرح شبهات در شرايط كنوني چيست؟

اين استاد حوزه و دانشگاه در بررسي علل طرح اين‌گونه مسائل در فضاي كنوني جامعه ادامه داد: ‌اين روايت را خوانده‌اند تا بگويند كه اگر اكنون مردم ما را نمي‌خواهند بايد كنار برويم. در حقيقت عليه يك جريان سياسي چنين القا كنند كه مردم شما را نمي‌خواهند بيهوده تلاش نكنيد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1388/10/03ساعت 1:2 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
آيت‌الله جوادي آملي:ايران با جمهوري ايراني به استقلال نخواهد رسيد

خبرگزاري فارس: استاد حوزه علميه قم گفت: اگر قرار بود جمهوري ايراني اين مملكت را به استقلال برساند زمان مصدق رسانده بود، تنها چيزي كه ايران را سربلند و پيروز كرد اسلام و حسين بن علي است، قباله اين مملكت حسين بن علي است.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم به نقل از مركز اطلاع‌رساني پليس، آيت‌الله عبدالله جوادي آملي در ديدار فرمانده انتظامي استان قم و ديگر مسئولان انتظامي استان، در سخناني با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوي نيروي انتظامي گفت: از درگاه الهي مسئلت مي‌كنيم كه همه خدمات گذشته شما را به بهترين وجه بپذيرد و توفيق ارائه خدمات بهتر را به همه شما مرحمت كند و ما را هم از ارائه خدمات صحيح محروم نكند، همه ما موظفيم كه نظام اسلامي را كه برابر با رهاوردهاي انبياي الهي است، حفظ كنيم.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/09/29ساعت 11:26 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
... از خودتان پاسداری کنید اگر می خواهید پاسداری شما دردفتر پاسداران صدر اسلام ثبت شود امام خمینی ره ۱۲/۴/۵۸
+ نوشته شده در  شنبه 1388/09/21ساعت 6:55 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

http://jahannews.com/vdcdsj0j.yt0fo6a22y.html

پخش تصاویر هتک حرمت امام عزیزمان از رسانه ملی توسط عده ای دانشجوی فریب خورده برای هر ایرانی زجر آور بود.

به گزارش جهان صرف نظر از کج سلیقگی که در پخش این اهانت آشکار اتفاق افتاد، واکنشهای برخی رسانه ها و چهره های سیاسی نسبت به این موضوع جالب توجه می نمود.

جدای از رسانه های اصلاح طلب که عملکردشان نسبت به این هتاکی ها کاملا واضح بود و پیش از این نیز برخی از آنها با انتشار کاریکاتوری توهین آمیز از بنیانگذار جمهوری اسلامی، ارادتشان را به امام ثابت کرده بودند!  برخی رسانه ها و چهره های سیاسی اصولگرا که در موضوع هتک حرمتهای پیاپی تعدادی فریب خورده  نسبت به مبانی و اصول انقلاب، سعی داشتند با ژست بی طرفی سکوت اختیار کنند به ناگاه با هجمه علیه صداوسیما انتقاد کردند که چرا بخشی از این هتک حرمتها را پخش نموده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1388/09/21ساعت 11:31 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

خبرگزاري فارس: نمازگزاران جمعه قم در پايان راهپيمايي امروز خود با صدور بيانيه‌اي ضمن محكوم كردن هتك حرمت به ساحت بنيانگذار انقلاب اسلامي از سكوت موسسه تنظيم و نشر آثار امام خميني(ره) به ويژه بيت امام راحل(ره) در قبال اين اهانت، انتقاد كردند.

1
به گزارش خبرگزاري فارس از قم، در بيانيه نمازگزاران جمعه قم آمده است: بار ديگر ملت مسلمان ايران كشور در اين برهه از زمان شاهد الطاف الهي در رسوايي و فضاحت دو چهرگان و منافقين بودند كه سال‌هاست در پس نقاب نفاق در بخش‌هايي از اين نظام مقدس نفوذ كرده بودند. حوادث پس از انتخابات اخير رياست جمهوري هر چند موجب دلخوشي برخي از شياطين انس و جن شد، اما

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 1388/09/20ساعت 9:51 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
مانیز هتك حرمت ساحت مقدس امام خميني‌(ره) را محكوم میکنیم وبرخورد با عوامل آن را خواستاریم . جمعی از دانشجویان
+ نوشته شده در  جمعه 1388/09/20ساعت 9:43 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
سلام اخیرا درسایت های مختلف مواردی در رابطه با بهائیت و ... دیدیم لذا برآن شدیم تامطالب و تحقیقات تازه ای را در این وبلاگ در رابطه با موضوعات مختلف بگذاریم ازشما تقاضا داریم تا در صورت امکان ما رادر این امر یاری نمایید منتظر پست های جدید ما باشید
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1388/09/19ساعت 11:13 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
منبع فارس

خبرگزاري فارس: وزير اطلاعات گفت: در دفتر يكي از اين آقازاده‌ها كه از همراهان يكي از سران فتنه است جزوه‌اي پيدا كرديم كه در آن به صراحت طرح براندازي نظام دنبال مي‌شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حجت‌الاسلام حيدر مصلحي چهارشنبه شب در نشست «تحليل و بررسي وضعيت امنيتي كشور» كه در مدرسه فيضيه قم برگزار شد با اشاره به نام‌گذاري دهه چهارم انقلاب اسلامي از سوي مقام معظم رهبري به دهه عدالت و پيشرفت در سخناني اظهار داشت: دسترسي به عدالت حقيقي لوازم خاص خود را مي‌طلبد كه طلاب و روحانيون با تسلط بر مباحث ديني مي‌توانند به اين مسائل پرداخته و جامعه را آماده رويارويي با آنها بسازند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1388/09/19ساعت 11:10 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

نگاهي‌ به‌ اسناد سري‌ انگليس‌

در مورد:

 آيت‌ الله كاشاني‌

لبنان‌، انقلاب‌ فلسطين‌ و اخوان‌ المسلمين‌(1)

نویسنده :  سيد هادي‌ خسروشاهي‌

 

..........................................................................................

1.  اين مقاله در مرداد 1363، بهنگام اقامت نگارنده، در « ايتاليا » نوشته شد و سپس به شكل رساله‏اى كوچك و در 32 صفحه، در « رم » ، چاپ و انتشار يافت و مدتى بعد، روزنامه « كيهان » متن كامل آنرا در شماره‏اى منتشر ساخت...

مقدمه‌ و يك‌ پيشنهاد

در آغاز هر سال‌ ميلادي‌، وزارت‌ امور خارجه‌ انگليس‌ اسناد سري‌ و خيلي‌ محرمانه‌ خود را، كه‌ سي‌ سال‌ از تاريخ‌آنها مي‌گذرد، در اختيار عموم‌ قرار مي‌دهد تا همگان‌ از حوادث‌ پشت‌ پرده‌ سياست‌ بريتانيا آگاه‌ شوند و طبعاً علاوه‌ برمردم‌ انگليس‌، ديگران‌ هم‌ مي‌توانند از اين‌ اسناد استفاده‌ كنند .

اوائل‌ دو سال‌ ميلادي‌ گذشته‌ (83 و 84) كه‌ اينجانب‌ در «لندن‌» بودم‌، مصادف‌ با باز شدن‌ پرونده‌هاي‌ سري‌سالهاي‌ 1951 تا 1953 ميلادي‌ بود. اين‌ اسناد بدون‌ استثناء در اختيار همه‌ علاقمندان‌ به‌ مسائل‌ سياسي‌، تاريخي‌ قرارگرفت‌ كه‌ تهيه‌ فتوكپي‌ از آنها نيز كاملا آزاد است‌ .
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1388/09/19ساعت 11:8 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحيم‌

تبريك عرض ميكنم اين عيد سعيد، اين روز بزرگ، اين حادثه‌ى عظيم تاريخى را به همه‌ى شما برادران و خواهران عزيز؛ به همه‌ى ملت ايران، به همه‌ى شيعيان و همه‌ى مسلمانان جهان.

عيد غدير را فرموده‌اند: «عيد اللَّه الاكبر»؛ از همه‌ى اعياد موجود در تقويم اسلامى اين عيد بالاتر است؛ پرمغزتر است؛ تأثير اين عيد از همه‌ى اين اعياد بيشتر است. چرا؟ چون تكليف امت اسلامى در زمينه‌ى هدايت، در زمينه‌ى حكومت، در اين حادثه‌ى غدير معيّن شده است. حرفى نيست كه بر طبق توصيه‌ى پيامبر اعظم در غدير عمل نشد - پيغمبر هم طبق بعضى از روايتها خبر داده بود كه عمل نخواهد شد - اما مسئله‌ى غدير، مسئله‌ى ايجاد يك شاخص است، يك معيار و ميزان است. تا آخر دنيا مسلمانان ميتوانند اين شاخص را، اين معيار را جلوى خودشان قرار بدهند و تكليف مسير عمومىِ امت را معيّن كنند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1388/09/19ساعت 11:5 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
قانون جرائم رایانه ای


‎‎‎بخش یکم ـ جرائم و مجازات‌ها


فصل یکم ـ‌ جرائم علیه محرمانگی داده‌ها و سیستم‌های رایانه‌ای و مخابراتی

‎‎‎مبحث یکم ـ دسترسی غیرمجاز

‎‎‎ماده (1) هرکس به طور غیرمجاز به داده‎ها یا سیستم‎های رایانه‎ای یا مخابراتی که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد، به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

‎‎‎مبحث دوم ـ شنود غیرمجاز

‎‎‎ماده (2) هرکس به طور غیرمجاز محتوای در حال انتقال ارتباطات غیرعمومی در سیستم‎های رایانه‎ای یا مخابراتی یا امواج الکترومغناطیسی یا نوری را شنود کند، به حبس از شش ماه تا دو سال یا جزای نقدی از ده تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/09/15ساعت 11:27 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
سلام بدینوسیله از دانشجویان عزیز دعوت می شود درمراسم پرفیض زیارت عاشورا به همراه جشن به مناسبت عید غدیر و روز دانشجو شرکت نمایند .

زمان : فردا دوشنبه ۱۶ آذر ۸۸ از ساعت ۲۰.۳۰ در خوابگاه برادران دانشگاه آزاد .

+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/09/15ساعت 11:18 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

لینک دانلود مطالب و مقالات  و تحقیق های مورد نیاز دانشجویان برق  الکترونیک و ... .

منابع : http://elec33.blogfa.com  و  http://www.medicblog.blogfa.com

دانلود حل المسائل مدار 1

لینک دانلود : http://aminnima2.persiangig.com/document/halol%20masael%20madar.PDF

دانلود جزوه مدارهای الکتریکی 1

لینک دانلود : http://aminnima2.persiangig.com/document/madar1.pdf

دانلود کتاب برنامه نویسی به زبان c - مهندس عین الله جعفرنژاد قمی - Pdf

http://rapidshare.com/files/110811243/Ebook_C.rar

Password: www.pcseven.com

مقاله در مورد ماشين هاي الكتريكي تكفاز

http://www.4shared.com/file/136328088/d1238d91/__online.html
تحقيق كامل در مورد موتورهاي الكتريي تكفاز

براي دانشجويان برق آماده پرينت

 دانلود تحقیق و مقاله درس ایمنی در برق

http://www.4shared.com/file/126311243/1fc2fabf/.html

دانلود pdf کتاب طراحی دیجیتال (مدار منطقی) نوشته موریس مانو

 http://www.4shared.com/file/126299960/863096ed/medar-manteghi-wwwfarsilearningcom.html
 دانلود کتاب طراحی دیجیتال (مدار منطقی) نوشته مئریس مانو

دانلود آموزش كابل كشي شبكه

http://www.4shared.com/file/126199967/9ec071e0/__online.html

+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/09/15ساعت 11:15 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

منبع : http://www.medicblog.blogfa.com/post-1870.aspx

ابتدا باید بدانیم که برق گرفتگی چگونه به وجود می آید؟

همان گونه که می دانیم فرد در تماس با جریان برق اگر با سطح زمین ودیوار ها در تماس باشد با بسته شدن سیکل از طریق سیم برق ، بدن وزمین دچار برق گرفتگی می شود که تیر برق به عنوان زمین محسوب خواهد شد. پس از تماس با ارگان های مربوط به این گونه حوادث از جمله : آتش نشانی ، اکیپ اتفاقات اداره ی برق و نیروی انتظامی و اورژانس در محل حاضر شده و به ارزیابی وضعیت خواهند پرداخت و با تعامل و هماهنگی در صدد رفع مشکل بر خواهند آمد. ابتدا می بایست عوامل خطر آفرین را از محیط دور کرد یا بر طرف کرد،بنابراین گروه اتفاقات شبکه ی برق به قطع برق مسیر مبادرت می ورزند تا راه را برای نجات فرد برق گرفته هموار گردد،سپس برای اطمینان بیشتر به ارت کردن شبکه ی تحت عملیات پرداخته . بعضی از تیر برق ها خود دارای سیستم محافظت زمین ( ارت ) هستند ولی طبق گفته های مأمور آتش نشانی که برای تهیه ی مطالب این تحقیق به ایشان مراجعه نمودیم اکثر تیرهای برق فاقد این نوع سیستم بوده ، برای این منظور می بایست از دستگاه ارت موقت استفاده کنیم .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/09/15ساعت 11:14 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
منبع فارس نیوز
مقام معظم رهبري در ديدار قشرهاي مختلف مردم در سالروز عيد سعيد غدير:
عده‌اي بايد پيش خدا جواب بدهند از اينكه كاري كنند كه دشمن گستاخ شود

خبرگزاري فارس: رهبر معظم انقلاب اسلامي فرمودند: عده‌اي بايد پيش خدا جواب بدهند از اينكه كاري كنند كه دشمن از آن، وجود اختلاف در كشور را برداشت كند و گستاخ شود.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري،‌ حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در خجسته عيد سعيد غديرخم در ديدار هزاران نفر از قشرهاي مختلف ملت، مسئله غدير را دربردارنده يك شاخص و معيار جاودان الهي براي مشخص شدن مسير صحيح امت اسلامي خواندند و با اشاره به دروغ پراكني گسترده صهيونيستها و بيگانگان براي گمراه كردن افكار عمومي جهان در مسئله هسته اي ايران تأكيد كردند: اين دروغ بافي ها، با روشن شدن حقايق، باعث بي آبرويي بيشتر دشمنان ملت خواهد شد.
ايشان عيد سعيد غدير را به ملت ايران و همه مسلمانان جهان تبريك گفتند و در تشريح علت نامگذاري عيد غدير به عيد ا... الاكبر خاطرنشان كردند: واقعه غدير پرمغزتر از ديگر اعياد اسلامي است چرا كه براساس معيارهاي الهي، تكليف هميشگي مسلمانان را در زمينه هدايت و حكومت، مشخص كرده است.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/09/15ساعت 10:36 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

منبع سایت تابناک

آيت‌الله جوادي آملي در پاسخ به سوال دانشجويي كه نظرش را درباره حوادث پس از انتخابات پرسيده بود اظهار داشت:‌ شما بايستي در اين خصوص به سخنان مقام معظم رهبري توجه كنيد و گوشتان به حرف‌هاي ايشان باشد و ببينيد كه ايشان چه مي‌گويد.
مجتبي كشوري از دانشجويان حاضر در ديدار با آيت‌الله جوادي آملي در گفتگویی داشت: تعدادي از دانشجويان دانشگاه‌ علامه طباطبائي، دانشگاه شهيد عباسپور و عده‌اي از طلاب مشهد روز پنجشنبه 12 آذرماه با آيت الله جوادي آملي ديدار و گفتگو كردند.
به گفته وي، آيت‌الله جوادي آملي در ابتداي اين ديدار به بيان مباحث اخلاقي پرداخت.

كشوري ادامه داد: آيت‌الله جوادي آملي در آغاز سخنان خود با بيان حديثي از امام هادي(ع) مبني بر اينكه "دنيا دار تجارت است، عده‌اي سود مي‌كنند و عده‌اي هم ضرر مي‌كنند " به بحث پيرامون جهاد اصغر و جهاد اكبر پرداخت و اظهار داشت: جهاد اصغر مبارزه با شيطان بيروني است و انسان بابد با آن شيطان بيروني مبارزه كند.

وي ادامه داد: آيت‌الله جوادي آملي همچنين با بيان اينكه جهاد اكبر جنگ با شيطان دروني است، تصريح كرد كه در اين جهاد شيطان اسيري مي‌خواهد كه سوار آن شود.
كشوري يادآور شد: آيت‌الله جوادي آملي در ادامه اين ديدار به تفسير خطبه 215 نهج‌البلاغه پرداخت.

وي خاطرنشان كرد: در ادامه اين ديدار آيت‌الله جوادي آملي در پاسخ به سوال يكي از دانشجويان حاضر در جلسه مبني بر اينكه شائبه‌ و شايعه‌هايي مطرح شده مبني بر اينكه حمايت جنابعالي از مقام معظم رهبري بعد از انتخابات نامحسوس شده است، تأكيد كرد: شما اصلا به اين حرف‌ها توجه نكنيد و اصلا اين‌طور نيست.

به گفته كشوري، آيت‌الله جوادي آملي همچنين در پاسخ به پرسش يكي ديگر از دانشجويان مبني بر اينكه نظر شما در مورد قانون‌شكني سران اغتشاشات اخير چيست؟ گفت: شما بايستي در اين خصوص به سخنان مقام معظم رهبري توجه كنيد و گوشتان به حرف‌هاي ايشان باشد و ببينيد كه ايشان چه مي‌گويد.
كشوري ادامه داد: آيت‌الله جوادي آملي در پايان سخنانشان براي موفقيت دولت در حل مشكلات اقتصادي مردم دعا كردند.

+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/09/15ساعت 10:28 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
سلام دوستان دانشجو ، روزتان مبارک سرافراز و پیروز باشید
+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/09/15ساعت 10:19 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
این هم عیدی دیگر ما به مناسبت عید غدیر به شما

سلام مقالات زیر ( به صورت رایگان و با پسورد www.bargh85shahrood.blogfa.com  )همراه با pcb  و شکل مداری آن همراه با توضیحات (انگلیسی)که شامل

1-      اکوستیک ولت متر  acoustic voltmeter  http://www.4shared.com/file/165123332/338531ee/acoustic_voltmeter_wwwbargh85s.html

2-      تایمر روشن خاموش On/Off Timer http://www.4shared.com/file/165123823/51ccdfd8/OnOff_Timer_wwwbargh85shahrood.html

3-      چراغ قوه لیتیومی Lithium Torch  http://www.4shared.com/file/165123470/bca88343/Lithium_Torch_wwwbargh85shahro.html

4-      دوتا کیبورد ( صفحه کلید ) در یک کامپیوتر two keyboard on one pc http://www.4shared.com/file/165123898/25eadf9b/two_keyboard_on_one_pc_wwwbarg.html

5-      نوسانساز دوجزئی هارتلی  2 component Hartley Oscillator http://www.4shared.com/file/165123040/908c785c/2-component_Hartley_Oscillator.html

6-      طریقه ساخت پی سی بی Making Your Own PCBs  http://www.4shared.com/file/165123692/cfa11b8f/Making_Your_Own_PCBs_wwwbargh8.html

می باشد آماده دانلود و ساخت برای انجام یک پروژه مناسب دانشجویی می باشد .

مقالات مورد نیاز خود را برای ساخت و تحقیق  و  پژوهش دانشجویی به ما سفارش دهید البته این قسمت رایگان نیست اما قیمتی منصفانه دارد .

التماس دعا   << اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و اهلک عدوهم >>

+ نوشته شده در  شنبه 1388/09/14ساعت 6:41 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
سلام این هم لینک یک پروگرامر ای وی آرavr آماده برای ساخت

  لینک دانلود

التماس دعا

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم و اهلک عدوم

 

+ نوشته شده در  جمعه 1388/09/13ساعت 7:15 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

سلام دوستان

توجه داشته باشید که انسان زمانی می تواند به مطلوب و مطلب کامل خود دست یابد که در تمامی زمینه ها پیشرفت کرده باشد و زمانی می تواند تصمیم درست را بگیرد که با آگاهی و فهم انتخاب خود را انجام داده باشد نه با سفسته . مغلطه کاری . جهل . فرار کردن  و چشم پوشی از واقعیات .

 لذا بر آن شدیم تا اطلاعات مفیدی که احساس میکنیم شاید باعث اصلاحمان و افزایش بینش ( در تمامی جوانب ) و موجب تصمیمات درست شود را در این وبلاگ به نمایش بگذاریم . درضمن ازاهداف این وبلاگ علاوه برافزایش سطح علمی درزمینه برق – الکترونیک ،  افزایش سطح علمی در زمینه های سیاسی ، فرهنگی ، اجتماعی ، و عمومی (گوناگون ) و ... نیز می باشد . لذا لطفا قبل از قضاوت تمامی مطالب را رویت و سپس نظر دهید .

باتشکر ازتوجه شما دوستان عزیز لطفا باز هم از وبلاگ مادیدن و نظرات خود را به ما انتقال دهید . 

التماس دعا   <<اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و اهلک عدوهم >>
+ نوشته شده در  جمعه 1388/09/13ساعت 7:12 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

سلام این هم عیدی مابه شما به مناسبت عید غدیرعید الله اکبر . مقالات آماده ساخت همراه با پی سی بی pcb و مدار سری اول

سلام مقالات زیر ( به صورت رایگان و با پسورد www.bargh85shahrood.blogfa.com  )همراه با pcb  و شکل مداری آن همراه با توضیحات (انگلیسی)که شامل

1-      نمایش دهنده 4 بیتی دهدهی 4-Bit Decimal Display لینک دانلود 

2-      مدولاتور ای ام  برای استفاده های خانگی  AM modulator for Intercom  لینک دانلود

3-      ساخت ستاره با ال ای دی برای کریستمس A Star for Christmas   لینک دانلود

۴-      گیرنده فرستنده اینفرارد برای رایانه  Infrared Transceiver for the PC 1  لینک دانلود

۵-      گیرنده رادیویی تا مسافت 20 متر 20 meters band receiver لینک دانلود

می باشد آماده دانلود و ساخت برای انجام یک پروژه مناسب دانشجویی می باشد .

مقالات مورد نیاز خود را برای ساخت و تحقیق  و  پژوهش دانشجویی به ما سفارش دهید البته این قسمت رایگان نیست اما قیمتی منصفانه دارد .

منتظر سری دوم باشید.

التماس دعا   << اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و اهلک عدوهم >>

+ نوشته شده در  جمعه 1388/09/13ساعت 7:11 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
سلام شما می توانید به لینک های زیر مراجعه کرده و پاسخ آن ها را دانلود نمایید.

سوال : طریقه اتصال رم های استاتیک و دینامیک به میکرو پروسسور همراه با ارائه روش های کدگشایی آن؟

پاسخ در لینک های زیر آماده دانلود می باشد.

http://www.4shared.com/file/162588201/43e4ba98/example1_001.html
http://www.4shared.com/file/162588319/55e669dc/IMAG0176.html
http://www.4shared.com/file/162588496/8cfe8c0/IMAG0177.html
http://www.4shared.com/file/162588597/7e0ab261/IMAG0178.html
http://www.4shared.com/file/162588732/f70b7a0a/IMAG0181.html
http://www.4shared.com/file/162588866/864d0d6b/IMAG0182.html

المتماس دعا

 

+ نوشته شده در  دوشنبه 1388/09/09ساعت 1:41 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
سلام دوستان  

یک بار هم که شده امتحان کن. ضرر نمی کنی

در این قسمت شما می توانید با کمترین هزینه ممکن مقاله انگلیسی و ترجمه آن را با اعلام درخواست و واریز وجه دریافت کنید البته خودتان هم می توانید مقاله تان را ارائه دهید وترجمه آنرا پس از توافق طرفین درباره هزینه ترجمه و نوع مقاله دریافت نمایید. در ضمن انواع پروژه ها و تحقیقات دانشجویی ( بهتر است در زمینه الکترونیک مخابرات قدرت و کنترل باشد) مورد نظرتان را نیز در این قسمت می توانید بیان کنید .

برای اطلاعات بیشتر کامنت خصوصی بگذارید تا در اسرع وقت به موطلوب خود برسید.

باتشکر مدیریت وبلاگ

+ نوشته شده در  شنبه 1388/09/07ساعت 9:50 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

منبع http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=8033

خطبه‌های نماز جمعه‌ی‌ تهران

21 رمضان 1430

خطبه‌‌‌‌‌‌ى اول‌‌‌‌‌
بسم‌‌‌‌‌اللَّه‌‌‌‌‌‌الرّحمن‌‌‌‌‌الرّحيم‌‌‌‌‌
الحمد للَّه ربّ العالمين نحمده و نستعينه و نؤمن به و نستغفره و نتوكّل عليه‌‌‌‌‌ و نصلّى و نسلّم على حبيبه و نجيبه سيّد خلقه بشير رحمته و نذير نقمته سيّدنا و نبيّنا ابى‌‌‌‌‌القاسم المصطفى محمّد و على اله الأطيبين الأطهرين المنتجبين سيّما بقيّةاللَّه    فى العالمين.‌‌‌‌‌
اللّهمّ صلّ على ائمّة المسلمين و حماة المستضعفين و هداة المؤمنين.

برادران و خواهران عزيز نمازگزار را توصيه ميكنم به تقواى الهى. اين ماه، ماه تقواست. و امروز كه روز بيست و يكم ماه مبارك رمضان است، روز تقواى مجسم است؛ اميرالمؤمنين تقواى مجسم بود. درس بگيريم؛ تقوا را توشه‌‌‌‌‌ى دنيا و آخرت خود قرار بدهيم.

در اين خطبه‌‌‌‌‌‌ى اول، درباره‌‌‌‌‌ى اميرالمؤمنين عرايضى را عرض ميكنيم. روز اميرالمؤمنين است. در مثل ديشبى - كه شب جمعه هم بود؛ از اين جهت هم با امسال شباهت بيشترى دارد - در شب بيست و يكمى، بشريت على را از دست داد. جسم اميرالمؤمنين، صداى اميرالمؤمنين، نفس گرم اميرالمؤمنين، چشم نافذ اميرالمؤمنين از دنياى آن روزِ بشر گرفته شد. ولى ميتوان على (عليه‌‌‌‌‌السّلام) را با خود داشت؛ پيشاپيش حركت خود و پيش روى خود داشت، مشروط بر اينكه ما سيره‌‌‌‌‌ى اميرالمؤمنين و رفتار اميرالمؤمنين را مثل يك سرمشق مورد توجه قرار بدهيم. بنده امروز يك بخشى از اين زندگى سراسر افتخار و اين حكومت كوتاه، اما متلألئ و درخشان را به شما برادران و خواهران عزيز عرض ميكنم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1388/09/07ساعت 9:43 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
منبع

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=7190

خطبه‌های نماز جمعه‌ی تهران

 

خطبه‏ى اول‏

بسم‏اللَّه‏الرّحمن‏الرّحيم‏

و الحمدللَّه ربّ العالمين نحمده و نستعينه و نتوكّل عليه و نستغفره و نصلّى و نسلّم على حبيبه و نجيبه و خيرته فى خلقه حافظ سرّه و مبلّغ رسالاته بشير رحمته و نذير نقمته سيّدنا و نبيّنا ابى‏القاسم المصطفى محمّد و على اله الأطيبين الأطهرين المنتجبين الهداة المهديّين المعصومين سيّما بقيّةاللَّه فى العالمين و السّلام على ائمّة المسلمين و حماة المستضعفين و هداة المؤمنين.

قال الحكيم فى كتابه: «هو الّذى انزل السّكينة فى قلوب المؤمنين ليزدادوا ايمانا مع ايمانهم و للَّه جنود السّماوات و الأرض و كان اللَّه عليما حكيما»(1)

همه‏ى برادران و خواهران عزيز را توصيه ميكنم و دعوت ميكنم به رعايت تقواى الهى و توجه به خداى متعال و دل دادن به رحمت و تفضل الهى در همه حال. اگر ما تقواى خدا را پيشه كنيم، اگر در همه حال دل را به خدا متوجه كنيم، حضور خود در مقابل ذات مقدس پروردگار را از ياد نبريم - كه معناى حقيقى تقوا همين است - يقيناً بركات الهى، رحمت الهى، كمك الهى شامل حال ما خواهد شد. در نماز جمعه‏ى هر هفته دلهاى نمازگزار و متوجه به خداوند متعال بايد اين حقيقت را، اين معناى شگفت‏انگيز را با خود مرور كند؛ تقوا را به خود تلقين كند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1388/09/07ساعت 9:38 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
بسم‏اللَّه‏الرّحمن‏الرّحيم‏
 من اول بايد عذرخواهى كنم از اينكه با صداى گرفته با دوستان صحبت ميكنم. دو سه روزى است كه بر اثر سرماخوردگى يا هر چيز ديگر، صداى من گرفته است. تحمل كنيد.
 مطلب اساسى و اصلى‏اى كه من ميخواهم به همه‏ى دوستانى كه در اينجا حضور دارند - چه نمايندگان ستادهاى نامزدهاى محترم و چه نمايندگان دستگاه‏هاى مسئول - عرض بكنم، اين است كه انتخابات در كشور ما برخلاف بعضى از كشورهاى ديگر، هميشه مظهر وحدت ملت و نمايشگر عزت ملى بوده؛ چون هركسى كه پاى صندوق رأى مى‏آيد و رأى به صندوق مى‏اندازد، در واقع رأى به جمهورى اسلامى و نظام اسلامى را دارد تكرار ميكند
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1388/09/07ساعت 9:37 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
منبع http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=7150

ــ بسم الله الرحمن الرحیم. خدمت رهبر معظم انقلاب اسلامی از جانب جمع حاضر ـ بویژه جامعه‌ی رسانه‌ای كشور ـ سلام عرض میكنم؛ صبح حضرتعالی به خیر.
سلام علیكم و رحمت الله.
ــ دهمین انتخابات ریاست جمهوری در واقع اولین انتخابات دهه‌ی چهارم انقلاب اسلامی است كه حضرتعالی آن را دهه‌ی پیشرفت و عدالت نامگذاری فرموده‌اید. مردم ایران مشتاقانه منتظر شنیدن فرمایشات حضرتعالی در رابطه با انتخابات امروز هستند. متشكرم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1388/09/07ساعت 9:36 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

منبع : سایت تابناک

در صحرای عرفات، جبرئیل، پیک وحی الهی، مناسک حج را به حضرت ابراهیم(ع) نیز آموخت و حضرت ابراهیم(ع) در برابر او می‎فرمود: عَرِفتُ، عَرِفتُ (شناختم، شناختم). 

زائران خانه خدا باید به منظور شرکت در مناسک حج‌، پنج شنبه در صحرای عرفات وقوف کنند. آنان باید پیش ازترک مکه ،‌ بار دیگر احرام ببندند و لبیک بگویند.

65 هزار زائر ایرانی بیت ‌الله الحرام هم از امروز درحال احرام ،‌ عازم صحرای عرفات می‌ شوند. مراسم برائت ازمشرکان با حضور گسترده زائران در صحرای عرفات برگزار می ‌شود. بعد از ظهر هم زائران در عرفات دعای عرفه امام حسین علیه ‌السلام را قرائت می ‌کنند.

سرّ عرفه و عرفات چیست؟

عرفات نام جایگاهی است که حاجیان در روز عرفه (نهم ذی الحجه) در آنجا توقف می‎کنند و به دعا و نیایش می ‎پردازند و پس از برگزاری نماز ظهر و عصر به مکه مکرمه باز می‎گردند و وجه تسمیه آن را چنین گفته ‎اند که جبرائیل علیه السلام هنگامی که مناسک را به ابراهیم می ‎آموخت، چون به عرفه رسید به او گفت «عرفت» و او پاسخ داد آری، لذا به این نام خوانده شد. و نیز گفته‎اند سبب آن این است که مردم از این جایگاه به گناه خود اعتراف می‎کنند و بعضی آن را جهت تحمل صبر و رنجی می ‎دانند که برای رسیدن به آن باید متحمل شد. چرا که یکی از معانی «عرف» صبر و شکیبایی و تحمل است. (1)
حضرت آدم(ع) در عرفات فَتَلَقی آدَمُ مِنْ رَبِّه کَلماتًُ فتابَ عَلیهِ اِنَّه’ هو التَّوابُ الرّحیمْ ؛ آدم از پروردگارش کلماتی دریافت داشت و با آن به سوی خدا بازگشت و خداوند، توبه او را پذیرفت، چه او توبه‎پذیر مهربان است.
طبق روایت امام صادق علیه السلام، آدم (ع) پس از خروج از جوار خداوند، و فرود به دنیا، چهل روز هر بامداد بر فرار کوه صفا با چشم گریان در حال سجود بود، جبرئیل بر آدم فرود آمد و پرسید:

ـ چرا گریه می‎کنی ای آدم؟

ـ چگونه می‎توانم گریه نکنم در حالی که خداوند مرا از جوارش بیرون رانده و در دنیا فرود آورده است.

ـ ای آدم به درگاه خدا توبه کن و به سوی او باز گرد.

ـ چگونه توبه کنم؟

جبرئیل در روز هشتم ذیحجه آدم را به منا برد، آدم شب را در آنجا ماند. و صبح با جبرئیل به صحرای عرفات رفت، جبرئیل به هنگام خروج از مکه، احرام بستن را به او یاد داد و به او لبیک گفتن را آموخت و چون بعد از ظهر روز عرفه فرا رسید تلبیه را قطع کرد و به دستور جبرئیل غسل نمود و پس از نماز عصر، آدم را به وقوف در عرفات واداشت و کلماتی را که از پروردگار دریافت کرده بود به وی تعلیم داد، این کلمات عبارت بودند از:

سُبحانَکَ اللهُمَ وَ بِحمدِک؛ خداوندا با ستایشت تو را تسبیح می‎گویم .

لا الهَ الاّ اَنْتْ ؛ جز تو خدایی نیست .

عَمِلْتُ سوء وَ ظَلَمْتُ نَفْسی ؛ کار بد کردم و به خود ظلم نمودم .

وَ اِعْتَرِفْتُ بِذَنبی اِغْفرلی؛ به گناه خود اعتراف می‎کنم، مرا ببخش .

اِنَّکَ اَنْتَ الغَفور الرّحیمْ؛ تو مرا ببخش که تو بخشنده مهربانی .

آدم (ع) تا به هنگام غروب آفتاب همچنان دستش رو به آسمان بلند بود و با تضرع اشک می‎ریخت، وقتی که آفتاب غروب کرد همراه جبرئیل روانه مشعر شد، و شب را در آنجا گذراند. و صبحگاهان در مشعر بپاخاست و در آنجا نیز با کلماتی به دعا پرداخت و به درگاه خداوند توبه گذاشت .

حضرت ابراهیم(ع) در عرفات
پیامبر اکرم در عرفات

دامنه کوه عرفات در زمان صدر اسلام کلاس صحرایی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله بود و بنا به گفته مفسرین آخرین سوره قرآن در صحرای عرفات بر پیغمبر نازل شد و پیغمبر این سوره را که از جامع‎ترین سوره‎های قرآن است و دارای میثاق و پیمان‎های متعدد با ملل یهود، مسیحی و مسلمان و علمای آنها می‎باشد، و قوانین و احکام کلی اسلام را در بر دارد، به مردم و شاگردانش تعلیم فرمود.
و بنا بر قول مشهور میان محدثان، پیامبر در چنین روزی سخنان تاریخی خود را در اجتماعی عظیم و با شکوه حجاج بیان داشت:
... ای مردم سخنان مرا بشنوید! شاید دیگر شما را در این نقطه ملاقات نکنم. شما به زودی به سوی خدا باز می‎گردید. در آن جهان به اعمال نیک و بد شما رسیدگی می‎شود. من به شما توصیه می‎کنم هر کس امانتی نزد اوست باید به صاحبش برگرداند. هان ای مردم بدانید ربا در آئین اسلام اکیداً حرام است. از پیروی شیطان بپرهیزید. به شما سفارش می‎کنم که به زنان نیکی کنید زیرا آنان امانت‎های الهی در دست شما هستند، و با قوانین الهی بر شما حلال شده‎اند.
... من در میان شما دو چیز به یادگار می‎گذارم که اگر به آن دو چنگ زنید گمراه نمی‎شوید، یکی کتاب خدا و دیگری سنت و (عترت) من است.
هر مسلمانی با مسلمان دیگر برادر است و همه مسلمانان جهان با یکدیگر برادرند و چیزی از اموال مسلمانان بر مسلمانی حلال نیست مگر این که آن را به طیب خاطر به دست آورده باشد .
صحرای عرفات همایش شناخت و خودسازی امام حسین علیه السلامحضرت سیدالشهدا، امام حسین علیه السلام نیز بعد از ظهر روز عرفه همراه با فرزندان و گروهی از اصحاب از خیمه‎های خود در صحرای عرفات بیرون آمدند، و روی به دامن «کوه رحمت» نهادند و در سمت چپ کوه رو به کعبه، همایشی تشکیل دادند، که موضوع آن به مناسبت روز عرفه (روز شناخت)، شناخت و سازندگی بود. این همایش، تنها جنبه علم و معرفت نداشت بلکه شناخت توأم با عمل و سازندگی و تزکیه و خودسازی بود و فهرست مطالب آن عبارت بودند از:

1ـ شناخت خدا و صفات الهی.
2ـ شناخت خود یا خودشناسی.
3ـ شناخت جهان.
4ـ شناخت آخرت.
5ـ شناخت پیامبران.
6ـ خودسازی با صفات الهی.
7ـ پرورش نفس با کمالات الهی.
8ـ توبه و بازگشت به خدای مهربان.
9ـ دور کردن صفات نکوهیده از خود با تسبیح پروردگار.
10ـ فراگیری راه تعلیم و تربیت از خدا.
11ـ شناخت و درخواست بهترین مسئلت‎ها.
12ـ تبدیل خودپرستی نفس به خداپرستی.
13ـ تبدیل خود برتربینی نفس به تواضع و فروتنی.
14ـ تبدیل خودخواهی نفس به ایثار و غیرخواهی.
15ـ تعلیم مفاهیم و ادبیات قرآن.

وقوف در مشعر،‌ رفتن به منی برای رمی جمرات و قربانی کردن برخی از اعمال دیگری است که زائران باید در روزهای آینده انجام دهند.
طبق تقویم عربستان جمعه این هفته عید قربان است و در آن روز زائران از حالت احرام خارج خواهند شد.
در صحرای عرفات، جبرئیل، پیک وحی الهی، مناسک حج را به حضرت ابراهیم(ع) نیز آموخت و حضرت ابراهیم(ع) در برابر او می‎فرمود: عَرِفتُ، عَرِفتُ (شناختم، شناختم).

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1388/09/05ساعت 10:38 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
سلام یک سال دیگه از بهار عمرمون گذشت و دوباره این چرخ چرخید و ما در پی عرفه به دنبال عرفه می رویم التماس دعا
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1388/09/05ساعت 10:35 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

خطبه حضرت علیّ ابن ابیطالب(علیه السّلام)

منبع : (سایت تبیان)

معروف به خطبه بدون نقطه

الحَمدُ لِلّهِ أهلِ الحَمدِ وَ أحلاهُ، وَ أسعَدُ الحَمدِ وَ أسراهُ، وَ أکرَمُ الحَمدِ وَ أولاهُ.

الواحدُ الاحدُ الأحَدُ الصَّمَدُ، لا والِدَ لَهُ وَ لا وَلَدَ.

سَلَّطَ المُلوکَ وَ أعداها، وَ أهلَکَ العُداةَ وَ أدحاها، وَ أوصَلَ المَکارِمَ وَ أسراها، وَ سَمَکَ السَّماءَ وَ عَلّاها، وَ سَطَحَ المِهادَ وَ طَحاها، وَ وَطَّدَها وَ دَحاها، وَ مَدَّها وَ سَوّاها، وَ مَهَّدَها وَ وَطّاها، وَ أعطاکُم ماءَها وَ مَرعاها، وَ أحکَمَ عَدَدَ الاُمَمِ وَ أحصاها، وَ عَدَّلَ الأعلامَ وَ أرساها.

الاِلاهُ الأوَّلُ لا مُعادِلَ لَهُ، وَلا رادَّ لِحُکمِهِ، لا إلهَ إلّا هُوَ، المَلِکُ السَّلام، المُصَوِّرُ العَلامُ، الحاکِمُ الوَدودُ، المُطَهِّرُ الطّاهِرُ، المَحمودُ أمرُهُ، المَعمورُ حَرَمُهُ، المَأمولُ کَرَمُهُ.

عَلَّمَکُم کَلامَهُ، وَ أراکُم أعلامَهُ، وَ حَصَّلَ لَکُم أحکامَهُ، وَ حَلَّلَ حَلالَهُ، وَ حَرَّمَ حَرامَهُ.

وَ حَمَّلَ مُحَمَّداً (صَلَّ اللهُ عَلَیهِ وَ آلِهِ) الرِّسالَةَ، وَ رَسولَهُ المُکَرَّمَ المُسَدَّدَ، ألطُّهرَ المُطَهَّرَ.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1388/09/02ساعت 0:36 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

با نام ویاد خدای مهربان

منبع : (سایت تبیان)

با سلام

امروز این مطلب زیبا رو در سایت پارسینه دیدم.و به فكر رسید تو انجمن هم قرار بدم

امام محمد باقر از امیر المومنین (ع) روایت فرموده: هنگامی كه آیت الكرسی نازل شد رسول خدا (ص) فرمود آیه الكرسی آیه ای است كه از گنج عرش نازل شده و زمانی كه این آیه نازل گشت هر بتی كه در جهان بود با صورت به زمین خورد.
در این زمان ابلیس ترسید و به قومش گفت :"امشب حادثه ای بزرگ اتفاق افتاده است باشید تا من عالم را بگردم و خبر بیاورم.
ابلیس عالم را گشت تا به شهر مدینه رسید مردی را دید و از او سوال كرد: " دیشب چه حادثه ای اتفاق افتاد"
مرد گفت "رسول خدا فرمود:" آیه ای از گنج های عرش نازل شد كه بت های جهان به خاطر آن آیه همگی با صورت به زمین خوردند. ابلیس بعد از شنیدن حادثه به نزد قومش رفت و حادثه را به آن ها خبر داد.
===================
آیت الكرسی سید آیات قرآن
پیامبر به حضرت علی (ع) فرمود: " یا علی ! من سید عربم-مكه سید شهر هاست- كوه سینا سید همه كوه هاست- جبرئیل سید همه فرشتگان است – فرزندانت سید جوانان اهل بهشتند- قرآن سید همه كتاب هاست – بقره سید همه سوره های قرآن است – ودر بقره یك آیه است كه آن آیه 50كلمه دارد و هر كلمه 50 بركت دارد و آن آیت الكرسی است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1388/09/02ساعت 0:33 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
 منبع : (سایت تبیان)

سلام پیشنهاد می شود حتما استفاده کنید.

 

ترجمه ۲۰ جلدی تفسیر المیزان علامه طباطبایی قدس سره الشریف در دو برنامه ۱۰

دریافت کتاب ( ۱۰ جلد اول) حجم فایل ۴.۷۶ مگابایت:

http://www.box.net/shared/27sddfmhcr

دریافت کتاب ( ۱۰ جلد دوم) حجم فایل ۴.۵۵ مگابایت:

http://www.box.net/shared/o359vok5n0

بله درسته حجمش واقعا برای کتاب موبایل زیاده ولی می ارزه!!!

 

ترجمه لهوف!!!

معتبرترین مقتل و مجموعه ای از مقاتل كربلا. دارای سه مسلك قبل و بعد عاشورا و حوادث عاشورا بانضمام سرنوشت قاتلان امام و احوال مختار به نگارش سید ابن طاووس و به دوزبان عربی و فارسی و مورد تایید بزرگان شیعه

دریافت کتاب حجم فایل ۳۷۰ کیلوبایت:

http://www.4shared.com/file/79641205/262ccce6/LOHUF.html

 

منجی در ادیان

(کتابی متفاوت با آنچه تا به حال در مورد امام زمان خوانده اید.)

http://boxstr.com/files/4509941_oseuy/monji%20dar%20adyan.jar
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1388/09/02ساعت 0:32 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

منبع سایت تبیان

به نام خدا

سلام

 

از امام صادق علیه السلام روایت شده که فرمود:وقتی که خداوند آدم را خلق نمود اول چیزیکه از بهشت

خورد انگور سفید بود ،چون خورد خوابید ودر آن زمان خداوند از گل استخوانهای آدم که زیاده مانده بود

حوا را خلق نمود ،واورا در خواب به آدم نشان داد ومحبت آدم به او زیاد شد وقتی که بیدار شد وحوارا دید

عرض کرد:خدایا این کیستکه قلب من به او میل میکند ومونس من است ،خداوند فرمود اورا برای تو خلق نمودم ،

آدم گفت:خدایا اورا برای من عقد فرما ،فرمود خواستگاری کن ومهریه اش را بده

عرض کرد مهر او چیست؟

خطاب رسید که ده مرتبه صلوات فرستادن بر حبیب من محمد مصطفی ص است .

اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم

منبع :کتاب مفتاح الجنه _للنار الجنه ص 300

مهریه سرور زنان عالم، دختر گرامی پیامبر اکرم، زنی که از مقام عصمت برخوردار بود عبارت است از:

1- یك زره كه به مبلغ چهارصد یا چهارصد و هشتاد یا پانصد درهم ارزش داشت.

2- یك دست لباس كتان یمنى.

3- یك پوست گوسفند دباغى نشده.(1)      

 

یك عمل آموزنده

اسلام قرارداد مهرهاى سنگین را به صلاح ملت نمى‎داند و سفارش مى‎كند كه اگر دین و اخلاق داماد را پسندیدید درباره مهر سختگیرى نكنید و با كم قناعت كنید.

پیغمبر اكرم(صلّى الله علیه و آله) مىفرماید: بهترین زنان امت من كسانى هستند كه زیبا و كم مهر باشند.(2)امام صادق(علیهالسلام) فرمود: بدى زن در این است كه مهرش سنگین باشد.(3) اسلام عقیده دارد كه مسابقه در ازدیاد مهر، زندگى را بر مردم سخت مى‎كند و مشكلات بزرگى را براى ملت بوجود مى‎آورد. باید با ایجاد تسهیل در امر ازدواج، جوانان را به تشكیل خانواده متمایل نمود تا از هزاران مفاسد اجتماعى و امراض روحى جلوگیرى شود. مهرهاى سنگین بنیان اقتصادى داماد را در آغاز زندگى نوین متزلزل و سست مى‎كند، به محبت و صفاى زن و شوهر لطمه مى‎زند و جوانان را به ازدواج بى رغبت مى‎كند. رسول گرامى اسلام براى این كه عملا به مردم بفهماند كه مهرهاى سنگین به صلاح ملت نیست، دختر عزیزش را با همین مهر كه ملاحظه نمودید به عقد على بن ابى طالب(علیه‎السلام) درآورد. حتى به عنوان دین هم چیزى بر ذمه او قرار نداد.

+ نوشته شده در  دوشنبه 1388/09/02ساعت 0:30 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

سلام

چشم چرانی متاسفانه یکی از بیماری ها و عادت های ناپسندی است که برخی از افراد جامعه به دلایل مختلف بدان دچار می شوند. به منظور مبارزه با این عادت ناپسند, اولا لازم است نسبت به مفهوم, آثار و عواقب و زمینه های بروز آن آگاهی بدست آورد و سپس از راهکارهای عملی برای کنترل آن سود جست. در نوشته زیر تقریبا تمامی آنچه شما در زمینه کنترل چشم و درمان چشم چرانی بدان نیاز دارید, آمده است که امیدواریم مفید باشد

  فقط دوستان سعی کنند این مطالب رو تکمیلتر کنند

و اگه قسمتی براشون روشن نیست حتما سوال کنند

 و حتی میتونند این مطالب رو زیر سوال ببرند تا با هم بحث کنیم و موضوع رو بتونیم به خوبی جا بیاندازیم

یا الله  حق نگدارتان  

منبع : (سایت تبیان) وهمچنین برداشت های شخصی مدیر وبلاگ

قسمت اول :((معنای چشم چرانی))

چشم چرانی در مقابل غض بصر و چشم پوشی, به معنای نگاه خیره و شهوت آلود به نامحرم است که با انگیزه لذت طلبی جنسی انجام می شود. ما در روابط اجتماعی خود با دیگران چه جنس مخالف یا موافق به طور طبیعی با آنها ارتباط حضوری و کلامی داریم و به آنها نگاه می کنیم, نگاهی که به هیچ وجه در آن بحث تحریک شهوت و لذت جنسی مطرح نیست, این نگاه ها داخل در مقوله چشم چرانی نیستند, ولی نگاه های ادامه داری که با انگیزه لذت جنسی انجام می شود و به تحریک شدن غریزه و میل جنسی می انجامد, تحت عنوان چشم چرانی تعریف می شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/09/01ساعت 5:36 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
 از زبان آموزگارمعلم هندسه

اینجانب آقای تساوی هستم که بر طبق اصل توازی که می گوید زاویه ی منفرجه با آن خطی که کجه برابر است،وارد عرصه ی مدرسه در بخش هندسه مشغول به تدریس شدم. والا ما اولین روزی که از در متناظر به خیابان وارد مدرسه شدیم یک پس گردنی با انحنای 60 درجه از دست معلم هندسه مان نوش جان کردیم و از همان روز تصمیم گرفتیم که معلم درس شیرین هندسه شویم که حال بچه ها را گرفته و دل خودمان را خنک کنیم و تا به حال چند دانش آموز را به صورت قائم به درون راهرو پرتاب کرده ایم و اگر قضیه ی اقلیدس را از راه تالس اثبات کنیم(که غیر این نمی شود) دو سال از بازنشستگی مان هم گذشته و باید برای حقوق بازنشستگی برنامه ریزی کنیم.راستی اسم شما چی بود؟

معلم املا

خیلی خوب،ما اض وقطی که اومدیم طوی مدرصه،دیکطه و عملا مون اسلاً خوب نبو و هر چی نمره می گرفتیم سفر بود طا این که یک روز در عاذمون غلم پیچی (قلم چی) شرکت کردیم و به درص املا امیدوار شدیم و نور عمیدی در دل ما نور افکن گشت.به همین دلیل و دلایل متعدد دیگر به هرفه ی معلمی داخل شده و دبیر درس مربا و با مسمای عملا شدیم ولی حر وغت املا میگیم توری میگیم که همه سفر بشن و دلمون خنک بشه. هر کی هم زیر 5/18 بگیره، دو تا املای منذل داره.... حالا بنویسن:...

معلم فارسی 

منت خدای را عز و جل که طاعتش موجب قربت است و به شکر اندرش مزید نعمت.حال که در پیشگاه پروردگار منان و شما، من ادیب حسیب،ناصح بی غرض، آدم بی مرض، دبیر فارسی جناب آقای فردوسی هسته باشم. از ازل به فارسی مشغول و همیشه به دنبال مفعول اندر جمله ی روزگار چه در بیابان چه غار.اینجانب از بدو میلاد به حضرت شیخ اجل،سکندر کچل و همیشه مچل علاقه مند بوده و مخصوصاً به کتاب ماهنامه ی ایشان ارادت و مراودت خاصی داشتم. بنده ی حقیر و بسیار شهیر یک دیوان فی الاحوالات دیوانو یک جلد مجلّد اشعار اندر اسرار بنوشتمی تا گوش همه مستمع گردد و تن نغمه سرایان کهن درون چال قبر به لرزه اوفتد و لسان رعیت بلدان به نام مبارک ما مزیّن گردد(البته خود ستایی نباشد ها!)... .به هر حال مثنوی ما را پایانی نیست و در وقت شما قرین نشود و اگر شود منشورتان وزین شود،پس زیر سایه ی مستدام خدا...

معلم عربی

السلام علیکم . الیوم الذین یقرؤون ال کتاب و یضربون الحمار(درس را جملگی خر زده اند)و یکتبون التکلیف و شرب الماء مِن تحت قیف،یأخذون النتیجه و اولئک طالبون الممتاز.انا دبیر درس لغه العربیه مِن الآن الی یوم القیامه فی خدمتکم و انتم فی خدمتی. انا لا سخت گیر فی الدرس و لکن فی یوم الامتحانِ و الآزمون أسئل سؤال الثقیل فی حد فیل! مَن هو یَجابَهو ؟و هو فامیلی و انا لا پارتی فی النمره غیر مواقعٍ ضروریه!!!فی یوم من الایام انا و رفیقی رفتیم سر کلاس کَیفَ با کلاس! سأل معلمنا:اینَ ذهبتما؟و انا قُلتُ: نحن ذهبنا الی الدفتر و اکَلنا نمرهً انضباطیه.فضرب معلمنا کتکاً مفصّلاً شدیداً به ما و پرتابنا مِن الکلاس الی الحیاط و انا مصمّمٌ بتحصیل لغه العربیه به اکمالها و الآن اخذتُ مدرکاً محکماً فی هذه الرشته.السلام علیکم ورحمه الله..

+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/09/01ساعت 5:35 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
منبع رجا نیوز

تعدادي از افراد مسلح به سمت سخنگوي پاكستاني كنسولگري ايران در استان "پيشاور " پاكستان تيراندازي كردند و وي را به قتل رساندند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، تعدادي از افراد مسلح صبح امروز به " ابوالحسن جعفري " كه به عنوان سخنگو در كنسولگري ايران در "پيشاور " شمال غربي پاكستان كار مي‌كرد، زماني‌ كه در حال رفتن به محل كار خود بود تيراندازي كردند و وي را ترور كردند.

مقامات پليس پاكستان اعلام كردند كه ابوالحسن جعفري، مدير روابط عمومي و تشريفات كنسولگري ايران در پيشاور، زماني ‌كه از خودروي خود پياده شد تا به محل كار خود برود، هدف گلوله افراد مسلح قرار گرفت.

"نيسار مروات " يكي از مقامات ارشد پليس پاكستان به خبرگزاري فرانسه اعلام كرد كه جعفري در مسيري كه به بيمارستان منتقل مي‌شد جان خود را از دست داد.

هنوز انگيزه اين تيراندازي مشخص نشده است اما مقامات استان پيشاور اين حادثه را تأييد كرده‌اند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1388/08/21ساعت 1:4 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
منبع تابناک

بیژن نوباوه نماینده اصولگرای مجلس در یادداشتی در روزنامه تهران امروز نوشته است:

در چند هفته گذشته حوادث ناگواري در عرصه سياسي كشور اتفاق افتاده كه حائز اهميت فراوان است. اعتراضات تند دانشجويان به چهره‌هاي علمي و دانشگاهي و حمله به دكتر مرندي در جريان راهپيمايي 31 آبان از جمله اتفاقات تاسف‌آور است، اما چرا بايد فضاي سياسي به‌گونه‌اي باشد كه حرف و سخن تحمل نشده و چالش‌هايي بر سر راه صاحبنظران به وجود بيايد؟
معتقدم مشكل از تربيت سياسي ايرانيان است. متاسفانه تربيت سياسي ما خيلي ضعيف است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1388/08/21ساعت 1:3 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
مقدمه

بنام یگانه ی هستی


فتوشاپ یکی از نرم افزارهای گیرافیکی است که اساس کار آن بر پایه ی Bitmap می باشد .
نرم افزار فتوشاپ متعلق به شرکت Adobe بوده و برای ویرایش تصاویر ، طراحی موارد گرافیکی چاپی یا غیر چاپی و ... مورد استفاده ی کاربران قرار می گیرد .
ضمن اینکه این نرم افزار با چاپگرها و دستگاههای خروجی فیلم و زینک بصورت استاندارد هماهنگی دارد .
برای مطالعه ی این دوره ی آموزشی نیاز است کاربران محترم آشنایی با سیستم عامل ویندوز داشته باشند .

ضمنا سیستم شما باید دارای مشخصات سخت افزاری ذیل باشد :

- حداقل سیستم مورد نیاز پنتیوم 233
- 16 مگابایت Ram
- حدود 600 مگا بایت فضای آزاد
- کارت گرافیکی 64 گیگا بایت

 

حالتها و مدهاي رنگ :

مدلهاي رنگ به صورت زير مي باشد :

مدل RGB :

مدل رنگ RGB - Red, Green , Blue- كه در مانيتور ها و تلويزيون براي نمايش رنگها مورد استفاده قرار مي گيرد. مقادير هر يك از رنگهاي اصلي RGB با عددي بين (255-0) نشان داده می شود . براي ايجاد رنگ سفيد خالص مقادير رنگهاي اصلي RGB معادل 255 مي باشد و براي ایجاد رنگ سياه خالص مقادير رنگ هاي اصلي RGB معادل صفر مي شود .

مدل CMYK :

مدل رنگ CMYK معمولا براي چاپ مورد استفاده قرار مي گيرد . در اين مدل رنگها بر حسب درصد بيان مي شوند .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1388/08/21ساعت 1:1 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
منبع تابناک

بشر با وجود سالهای طولانی که صرف دانش آموختن کرده است در برابر بسیاری از سئوالات موجود در جهان همچنان ناتوان است، سئوالاتی که توانایی های علمی انسان را در زمینه های فیزیک، ریاضی، شناختی، و نجوم زیر سئوال می برد.

پروژه کشف برترین رازهای علم در حدود دو سال پیش توسط نشریه لایو ساینس آغاز شد و طی آن از چندین دانشمند در زمینه های مختلف در این باره سئوالهایی پرسیده شد. در نهایت از میان 14 پدیده مطرح شده 10 پدیده به عنوان برترین سئوالهای بی جوابی که انسان همچنان در جستجوی آن به سر می برد توسط این نشریه ارائه شده است.

عامل تکامل چیست: بارها تکرار شده است که عامل شکل گیری تکامل انتخاب طبیعی است. این دلیل به عنوان موتور اصلی که تولید ارگانیسمها و موجودات پیچیده را به عهده دارد و همچنین به عنوان یکی از برترین تئوری های علمی شناخته می شود. اما آیا تکامل بر اساس انتخاب طبیعی تنها توضیح برای شکل گیری ارگانیسمهای پیچیده است؟ به گفته ماسیمو پیگلیوجی از بخش اکولوژی و تکامل دانشگاه استونی بروک در نیویورک، این سئوال یکی از برترین رازهای کنونی علم به شمار می رود. آیا تکامل تنها تحت تاثیر انتخاب طبیعی قرار دارد یا خصوصیات دیگری نیز در شکل گیری آن دخیل هستند؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1388/08/21ساعت 12:54 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
منبع http://www.tabnak.com/nbody.php?id=12935

نشریه تایمز آنلاین با توجه به محتوی وب سایتهای آموزشی و میزان اعتبار مطالب آنها به معرفی 10 وب سایت برتر آموزشی پرداخته است که هر یک به گونه ای در آموزش و اطلاع رسانی به انسانها نقش اساسی به عهده دارند.


در گذشته شیوه های متفاوتی برای جمع آوری اطلاعات درباره مباحث مختلف علمی وجود داشت که اکثر آنها بسیار محدود و ناکامل بودند. با گسترش اینترنت در ریشه های زندگی مدرن، این ابزار جایگزینی وسیع و قابل اطمینان برای منابع قدیمی و دایره المعارفها شد که از سرعت و تعامل بالاتری نیز برخوردار است.

امروزه اینترنت در کنار تمامی کاربردهایش ابزاری آموزشی نیز به شمار می رود که بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان از آن به عنوان مرجع اطلاعاتی و آموزشی برای انجام تکالیف و پروژه های خود بهره می برند. نشریه تایمز آنلاین نیز بر همین اساس لیستی از 10 وب سایت آموزشی برتر را از دیدگاه خود ارائه کرده است.

نشنال جئوگرافیک (nationalgeographic.com): نشریه ای که دامنه وسیعی از اطلاعات علمی را از فضا و محیط زیست تا حیوانات و جهان موسیقی در خود می گنجاند، اما مهمتر از همه این نشریه اشتیاق زیستن را در جهان گسترش می دهد و با استفاده از آن به بهبود شرایط محیط زیست کمک می کند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/08/17ساعت 0:13 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
گرفته شده از سایت تابناکhttp://www.tabnak.com/nbody.php?id=13456

 مسئول موسسه فرهنگي موعود عصر (عج) گفت: طبق گفته اكثر محققان از يك هزار و 200 نشانه‌ آخرالزمان تنها پنج نشانه باقي مانده است.

اسماعيل شفيعي سروستاني دوشنبه شب در همايش آخرالزمان كه در دانشگاه بين‌المللي امام خميني (ره) برگزار شد، اظهار داشت: در شرايطي كه امروز همه مردم جهان به سر مي‌برند، هيچ سئوالي جدي‌تر از اين نيست كه آيا آخرالزماني كه همه ملل در هر گروه و مذهبي از آن مي گويند مصداقش امروز است.

وي ادامه داد: با وجود اينكه گوش‌هاي زيادي در جهان براي شنيدن در خصوص اين موضوع آماده است ولي ما از آن زياد سخن نمي‌گوييم براي نمونه در دانشگاهي مانند دانشگاه بين‌المللي كه به نام امام خميني (ره) مزين است و در شهري مانند قزوين كه شهري با سابقه فرهنگي است و در نقطه مركزي ايران واقع شده است دو واحد درس اختياري در خصوص آخرالزمان، فرجام‌شناسي وجود ندارد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/08/17ساعت 0:10 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
در نظر بسياري از مصرف كنندگان اكثر منابع تغذيه شبيه هم مي باشند كه البته اين مساله درست نيز مي باشد چون كه طبيعت بازار بر اين است كه اكثر توليدكنندگان تمام هم و غم خود را بر روي عملكرد منبع تغذيه ( توليد ولتاژ خروجي ) مي گذارند نه بر روي طراحي.

بنابر اين هنگامي كه مي خواهيد منبع تغذيه اي بخريد به نكات زير توجه كنيد :
در منبع تغذيه اي كه تهيه مي كنيد به مسايل حرارتي آن توجه كنيد. اگر منبع تغذيه اي كه تهيه مي كنيد در هنگام كار كردن از لحاظ حرارتي دماي قابل قبولي نداشته باشد در اين صورت براي خنك كردن منبع نياز به فن خواهيد داشت و بايد به نوبه خود هزينه اي براي تهيه فن، سيم كشيهاي مورد نياز و مدارات خاص آن صرف كنيد.
امروزه مواد جديدي به بازار آمده كه حرارت را بهتر انتقال مي دهند و در كنار استفاده از قطعات با كيفيت بهتر و همچنين رعايت نكات طراحي باعث بهبود قابل توجه در مسايل حرارتي مي شود.
بعضي منابع ساخته شده از دماي 0 درجه سلسيوس تا دماي 50 درجه سلسيوس و با حداكثر توان خروجي به صورت هوا خنك( Natural air convection cooling ) كار مي كنند.

نكته بسيار مهم ديگري كه درهنگام خريد منبع تغذيه بايد به آن توجه كنيد پايداري حرارتي منبع تغذيه مي باشد. اين بدان معناست كه منبع تغذيه در بازه دمايي كه كار ميكند بايد ولتاژ خروجي را تا ميزان خطايي كه قابل قبول است و جزء استانداردهاي منبع تغذيه مي باشد ثابت نگه دارد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1388/08/07ساعت 0:53 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
سلام دوستان لطفا نام و ایمیل خودتان را  همراه با نظرات ارزشمندتان برای ما ارسال نمایید تا درصورت لزوم پاسخ شما را بوسیله ایمیل یا وبلاگ پاسخ بدهیم.

با تشکر مدیریت وبلاگ

+ نوشته شده در  شنبه 1388/08/02ساعت 0:16 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
منبع مطلب : http://forum.sat98.info/%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D9%86%D9%82%D8%B4%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9%DB%8C/55078-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%B1%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8-%D8%AA%D8%B9%D9%82%DB%8C%D8%A8-%D8%AE%D8%B7-100%25-%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C.html

 

سلام
این مداری رو که میبینید مدار یک روبات نوریاب ساده و آموزشی ولی کمی پردردسر و یک کمی هم خرجدارهستش. روبات جالبی هست و 100% کار می کنه. قابل تغییر به روبات خط یاب هم هست. هر هفته یک قسمتش رو می ذارم. اگر هم که خوشتون اومد 3 روز یکبار.منبع هم نداره.منبعش خودمم.

بریم سر اصل مطلب.
این روبات از یک میکرو کنترلر ATMEGA 16 ساخته شده که بسیار میکروکنترلر قوی هست و به راحتی از پس روبات فوتبالیست بر میاد چه برسه به این روبات. شما اول از همه نقشه روبات رو دانلود کنید. برنامه Bascom-avr رو هم اگر یک
سرچ کوچیکی بزنید به راحتی می تونید پیدا کنید و دانلود کنید.اگر هم که دارید چه بهتر!!

لیست قطعات :
شما می تونید عکس های روبات رو در زیر متن ببینید.تمام قطعات مشخص هستش.
مکانیک:
1- دو عدد گیربکس 2 چرخی همراه با بدنه از جنس پلاستیک به همراه 2 عدد موتور ساده ی 3ولتی (به وسیله پیچ به هم وصل می کنید)(به عکس توجه کنید)
الکترونیک:
1- یک عدد میکروکنترلر ATMEGA 16


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1388/07/25ساعت 5:8 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

منبع اینترنتی :http://beheshtipour.blogfa.com/

مقدمه :

پس ازاعلام تعلیق اجرای طرح سپر دفاع موشکی در لهستان و جمهوری چک در شرق اروپا از سوی اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، باردیگربحث روابط روسیه وآمریکا وارد مرحله جدیدی شد . سئوال اصلی در این مرحله آن است که آیا آمریکا طرح سپر دفاع موشکی خود را که بخشی از استراتژی امنیت بین المللی این کشور در آغاز قرن 21 میلادی بوده برای همیشه کنار گذارده است ؟ یا آنکه این اقدام مانور تاکتیکی برای همسو سازی روسیه درقضیه پرونده هسته ای ایران بشمار می رود؟ البته در این زمینه سوالات اساسی تری نیزمطرح است که در این مقال فرصتی برای مطرح کردن همه آنها نیست. 

 پیشینه بحث:

ازبهمن ماه 1385 با سخنرانی تاریخی پوتین در اجلاس بین المللی امنیت جهانی در مونیخ آلمان ، اختلاف نظر بين بوش وپوتين بالا گرفت و به تبع آن ، ادبيات نسبتاً دوستانه دو طرف به مطرح كردن انتقادات صريح وبى پرده ازيكديگرتبدیل شد. ازهمین زمان بارديگرمباحث نظرى درباره احياى جنگ سرد  درمحافل سياسى رسانه اى ودانشگاهى مطرح شد. اين سؤال مهم را دربرابرصاحب نظران قرارداد كه آيا جهان شاهد احياى جنگ سرد جدیدی با ابعاد خطرناك درسال های آتی خواهد بود؟

روسيه به دليل بهبود شرايط اقتصادى و امنيت داخلى خود از سال  ۸۶ توانست فضاى جديدى را در مناسبات خود با آمريكا ازلحاظ سياسى، نظامى، امنيتى، اقتصادى تجربه كند. تقريباً ازاوايل سال روسيه قادر به مانور سیاسی با آمريكا شد.به همين جهت توجه خود را ازيك طرف به شرق معطوف كرد ودرهمين راستا با چينى ها درچارچوب تقويت هرچه بيشتر سازمان شانگهاى پيش رفت وبا هندى ها هم ازلحاظ نظامى و اقتصادى مناسبات گسترده و نزديكتری را ایجاد كرد. به طورى كه اگر اختلاف هاى موجود ميان چين وهند حل می شد همكارى استراتژيك سه جانبه اى بين مسكو، پكن و دهلى  شكل می گرفت.

علاوه براین روسيه با نزديك شدن به آلمان و فرانسه همكارى جديدى را با اروپا در چارچوب اتحاديه اروپا منهای انگلیس آغاز كرد، اما دراين مسيرهم به دليل سنگ اندازى و كارشكنى آمريكا و هم به دليل بد گمانى بعضى از اعضاى جديد اتحاديه اروپا بخاطر جنگ در اوستیای جنوبی ، موفقيت قابل قبولى به دست نياورد. پيشروى آمريكا به سمت حوزه هاى سنتى نفوذ روسيه در اروپاى شرقى و قفقاز بدون توجه به نگرانى مسكو ودرهمان حال با به كارگيرى اهرم هاى فشار،مانند اجراى طرح سپردفاع موشكى درلهستان و چک ،  روسيه را به واکنش همه جانبه در برابر سیاست یکجانبه گرایی آمريكا وادارساخت. درواقع مناسبات واشنگتن و مسكو ازسال ۱۳۸5درسطح بين المللى وارد دوران جديدى شد كه از آن مى توان به «دوران پس ازصلح سرد» ياد كرد. اما با ابعاد ومشخصات تازه اى كه در سطح منطقه اى و دوجانبه قابل تفسير و تبيين است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/07/19ساعت 8:16 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
منبع اینترنتی: http://www.3noqte.com/main/aramgah/?cid=2&id=35

امام جواد علیه السلام به عیادت یكی از اصحابش كه بیمار شده بود رفت در حالیکه آن شخص گریه می‎كرد و در مورد مرگ بی‎تابی می‎نمود.

حضرت به او فرمود: «ای بنده خدا! آیا از مرگ می‎ترسی؟»

دلیل آن این است كه نمی‎دانی ماهیت مرگ چیست؟ آیا اگر پلیدی ها تو را فرا گیرد و موجب ناراحتی تو گردد و جراحات و زخم‎های پوستی در بدن تو پدید آید و بدانی كه غسل كردن و شستشو در حمام، همه این زخم‎ها را از بین می‎برد، آیا نمی‎خواهی كه وارد حمام شوی و بدنت را شستشو نمایی و از زخم‎ها و آلودگی‎ها پاك گردی؟ و یا میل نداری به حمام بروی و با همان آلودگی و زخم‎ها باقی بمانی!
بیمار عرض كرد: البته دوست دارم در این صورت به حمام بروم و بدنم را بشویم.

امام جواد علیه السلام فرمود: مرگ (برای مؤمن) همان حمام است و آن آخرین پاكسازی از آلودگی گناهان و شستشوی ناپاكی‎ها است. بنابراین وقتی كه به سوی مرگ رفتی و از این مرحله گذشتی، در حقیقت از همه اندوه و امور رنج آور رهیده‎ای و به سوی خوشحالی و شادی روی آورده‎ای»

بیمار از فرموده‎های امام جواد علیه السلام قلبی آرام پیدا كرد و خاطرش آسوده شد و عافیت و نشاط پیدا كرد و با آرامش استوار دلهره و نگرانی‎اش از بین رفت.

آری وقتی كه انسان از نظر فكری، روحی، روانی و با پشتوانه ایمان و عمل صالح، خود را آماده سفر آخرت كند، ترس را هنگام مرگ به خود راه نمی‎دهد و در می‎یابد كه در حقیقت با این سفر، به سوی نجات و رهایی از رنج‎ها، و روی آوردن به شادی‎ها انتقال پیدا خواهد كرد.

منبع: معانی الاخبار، ص 290 .

+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/07/19ساعت 8:7 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
منبع : http://www.atregoleyas.com/

جنگ نرم (Soft War) در فرهنگ سیاسی به معنای فروپاشی از درون و در حقیقت شامل هرگونه اقدام روانی و تبلیغات رسانه ای است که «جامعه هدف» یا گروه هدف را نشانه می گیرد و بدون درگیری نظامی و گشوده شدن آتش رقیب را به انفعال یا شکست وا می دارد.
جنگ نرم با هدف گرفتن فکر و اندیشه ملت‌ها نقش مهمی را در سست نمودن حلقه‌های فکری و فرهنگی جوامع ایفا می‌کند از این رو برخی کارشناسان معتقدند مهمترین ابزار در این رویارویی نهان رسانه‌ها و قلم نویسندگان است.
گروه‌های هدف در جنگ نرم، رهبران، نخبگان و توده‌های مردم هستند. نخبگان نیروهای میانی این نبرد را تشکیل می‌دهند و می‌توانند به عنوان تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان یک حکومت مطرح باشند. نخبگان جامعه مدنی مانند رهبران احزاب با آشفتگی ذهنی خود، می‌توانند ترس را به ذهن مردم انتقال دهند، وحشت ایجاد کنند و روحیه ملت را درهم بشکنند.  از این رو این گروه به عنوان یک هدف مورد همواره مورد توجه دشمن است، چرا که دگرگون کردن و نفوذ فکری در نخبگان بی‌بصیرت به صورت خودکار انحراف فکری بسیاری از مردم در در پی دارد و هزینه‌های دشمن را کاهش می‌دهد.
از دیگر گروه‌های مورد هدف در جنگ نرم همواره دانشجویان و دانشگاهیان بوده‌اند، چرا که جنب و جوش، تحرک و بی‌پروایی این گروه به دلیل برخورداری از عنصر جوانی، کرسی ‌علمی، نفوذ کلام و گستردگی جغرافیایی حضور آنان در کشور هدف، می‌تواند ضمن کم کردن هزینه‌‌ها، دستگاه تبلیغی مناسبی نیز برای دشمن فراهم کند، به همین دلیل بزرگان کشور همواره از جنبش‌های دانشجویی حمایت و آنان را به گسترش فعالیت در زمیه عدالت خواهی تشویق‌ و آنان را به تفکر، تدبر و دوری از افراط و تفریط و پرهیز از اقدامات عجولانه دعوت کرده‌اند.
در جنگ نرم دشمن می‌کوشد تا با آماده کردن افکار عمومی به عنوان یکی از مهمترین عناصر توجیه حرکات سیاسی و نظامی، زمینه را برای رسیدن به اهداف خود توسط عناصر درونی جامعه هدف فراهم کند.
جنگ نرم و طراحی آن پیچیدگی‌ها و درجات خاص خود را دارد به گونه‌ای که در برخی موارد متخصصان این گونه جنگ‌ها می‌توانند با اندکی درنگ نقشه اصلی دشمن را شناسایی و با اطلاع رسانی به هنگام سبب هوشیار شدن اذهان سالم جامعه شوند و به کسانی که بر اساس منطق صحیح و به دور از لجبازی‌های سیاسی می‌اندیشند در ارایه تحلیل کمک کنند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/07/19ساعت 8:4 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

نماز غفیله

منابع : http://www.atregoleyas.com/ 

          http://www.hawzah.net

سلام سالیان است که طلبه ام، اما نمی دانم که چه سری است با وجود این که علاقه زیادی به خواندن نماز غفیله دارم، نمی توانم آیات آن را حفظ کنم؛ تصمیم گرفتم این پست را ایجاد کنم به این نیت که از امروز شروع کنم به خواندن نماز غفیله و حفظ کردن آیات آن.

مطلب زیر را هم از پایگاه http://www.hawzah.net گرفته ام.

سند نماز غفیله

غفیله اسم مصغر از غفلت است؛یعنی غفلت کوچک و امام صادق علیه‏السلام از پدرش امام باقر علیه‏السلام و امام باقر علیه‏السلام از پیامبر اکرم صلی‏الله‏علیه‏و‏آله در خصوص این نماز مستحبی چنین نقل می‏کند:

«صَلُّوا فی ساعَةِ الْغَفْلَةِ وَلَوْ رَکْعَتَیْنِ فَاِنَّهُما تُورِدانِ دارَ الْکَرامة؛(۱) نماز بخوانید در ساعت غفلت؛ اگرچه دو رکعت باشد، این دو رکعت نماز [شما را] به بهشت وارد می‏کند».

در روایتی دیگر چنین می‏فرماید:

«تَنْفِلوُا فِی ساعَةِ الْغَفْلَةِ وَلَوْ رَکْعَتَیْنِ خَفیفَتَیْنِ فَاِنَّهُما تُورِدانِ دارَ الْکَرامَةِ قیلَ یا رسُول اللّه‏ وَمَا ساعَةُ الْغَفْلَةِ؟ قالَ: بَیْنَ الْمَغْرِبِ وَالعِشاء؛(۲) نماز مستحب به جا آورید در ساعت غفلت. اگرچه این نماز دو رکعتی خفیف [و آسان] باشد؛ چرا که همین دو رکعت نماز [شما را] وارد بهشت می‏کند. پرسیده شد ای رسول خدا! ساعت غفلت چه هنگامی است؟ فرمود: بین مغرب و عشا است.»

امام صادق علیه‏السلام از قول پیامبر اکرم صلی‏الله‏علیه‏و‏آله نقل کرده است که: «لا تَتْرُکُوا رَکْعَتَیِ الْغُفَیْلَةِ وَ هُما بَیْنَ الْعِشائَیْنِ؛(۳) دو رکعت نماز غفیله را ـ که بین نماز مغرب و عشاء است ـ ترک نکنید.»

کیفیت نماز غفیله

درباره کیفیت اقامه این نماز مستحبی، امام صادق علیه‏السلام چنین فرموده است: کسی که می‏خواهد بین نماز مغرب و عشا دو رکعت نماز بخواند؛ در رکعت اول بعد از سوره حمد بگوید:

«وَذَا النُّونِ إِذْ ذَهَبَ مُغاضِـباً فَـظَنَّ أَنْ لَنْ نَقْدِرَ عَلَیْهِ فَنادی فِی الظُّـلُماتِ أَنْ لا إِلـهَ إِلاّ أَنْتَ سُبْحانَکَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الظّالِمِـینَ * فَاسْتَجَبْنا لَهُ وَنَـجَّیْناهُ مِنَ الغَمِّ وَکَذ لِکَ نُـنْجِی المُـؤْمِنِـینَ.»(۴)

و در رکعت دوم بعد از سوره حمد بگوید:

«وَعِنْدَهُ مَفاتِحُ الغَیْبِ لا یَعْلَمُها إِلاّ هُوَ وَیَعْلَمُ ما فِی البَرِّ وَالبَحْرِ وَما تَسْقُطُ مِنْ وَرَقَةٍ إِلاّ یَعْلَمُها وَلا حَبَّةٍ فِی ظُلُماتِ الأَرْضِ وَلا رَطْبٍ وَلا یابِسٍ إِلاّ فِی کِتابٍ مُبِـینٍ.»(۵)

و پس از فراغت از قرائت، دستهایش را بلند کند و بگوید:

«اَللّهُمَّ إِنّی اَسْئَلُکَ بِمَفاتِحِ الْغَیْبِ الَّتی لا یَعْلَمُها اِلاّ اَنْتَ اَنْ تَصَلِّیَ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اَنْ تَفْعَلَ بی کَذا وَ کَذا و به جای کذا و کذا حاجات خود را بگوید و سپس بگوید: «اَللّهُمَّ اَنْتَ وَلِیُّ نِعْمَتی وَالْقادِرُ عَلی طَلَبَتی تَعْلَمُ حاجَتی فَأَسْئَلُکَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ عَلَیْهِ وَ عَلَیْهِمُ السَّلامُ لَمّا قَضَیْتَها لی.»

خداوند خواسته‏های او را [اگر مصلحت باشد] عطا می‏کند.(۶)

مراجع تقلید، این نماز را یکی از نمازهای مستحبی معرفی کرده‏اند و وقت انجام آن را ـ بعد از نماز مغرب تا وقتی که سرخی طرف مغرب از بین برود ـ دانسته‏اند.(۷) و طبق نظر امام صادق علیه‏السلام فتوا داده‏اند.

فلسفه نماز غفیله یا ذکر یونسیه

شاید یکی از دلایل توصیه به اقامه نماز غفیله و ثواب آن، این است که: حضرت یونس علیه‏السلام یک لحظه غفلت کرد و از قوم خود جدا شد و سرنوشت او با دریا و ماهی پیوند خورد و در شکم ماهی پس از انابه به درگاه خدای سبحان نجات پیدا کرد و شاید تأکید رسول اکرم صلی‏الله‏علیه‏و‏آله بر این نماز، به لحاظ غفلتهای کوچک و بزرگی باشد که ما هر روز مرتکب می‏شویم. تا ما هم از ظلمتهای ظاهری و باطنی نجات پیدا کنیم.

بزرگان گفته‏اند: بالاترین ذکر در بین اذکار، ذکر یونسیه «لااله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین» است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/07/19ساعت 8:0 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
خانه زهرا (س) در سكوت فرو رفته بود، فاطمه نگاهي به «اسماء بنت عميس» انداخت و فرمود: اسماء! وسيله اي كه با آن پيكر زنان را تا نزديك قبر حمل مي كنند، را دوست ندارم. اينان فقط پارچه اي بر پيكر زن مي اندازند. اينگونه قامت زن مشخص مي‌شود. «اسماء عرض كرد: اي دختر رسول خدا (ص) آيا چيزي نشانتان بدهم كه خود در ديار حبشه آن را ديدم سپس تعدادي چوب تر آورد و آن را خم كرد و آنگاه پارچه اي بر آن افكند. لبخندي بر لبان زهراي اطهر نشست و فرمود: اين وسيله خوبي است كه با آن جنازه زن از مرد مشخص نمي شود. ساعتي گذشت، لحظات آخر بود، اشك در چشمان علي بن ابيطالب (ع) حلقه زد. فاطمه (س) لب به سخن گشود: اي پسر عمو! مرگ من فرا رسيده است. در اندك زمان كوتاهي به پدرم مي پيوندم، من تو را با چيزهايي كه در دل دارم، وصيت مي كنم. اي پسر عمو! تو مرا دروغگو و خيانكار نيافتي و از زماني كه با من معاشرت داشتي، من با تو مخالفت نكردم. امير المؤمنين (ع) بغضش را فرو خورد: اي دختر رسول خدا (ص)! هر چه دوست داري به من وصيت كن. پناه مي‌برم به خدا زيرا تو در نزد خدا داناتر، نكوكارتر و پرهيزكارتر و گرامي تر هستي. به راستي جدايي و رفتن تو از پيش من سخت است. اما كاري است كه از آن هيچ چاره‌اي نيست از نظر من دردناكترين، تلخ ترين، فاجعه بارترين و اندوه بارترين مصيبت خدا همين مصيبت است كه از پس آن هيچ تسليتي نيست.... هر چه مي خواهي بر من وصيت كن، اگر مرا وفادار مي بيني و من هر آنچه كه تو بفرمايي اجرا خواهم كرد. سوگند به خدا كه داغ مصيبت رسول خدا (ص) بار ديگر بر من تازه گشت. فاطمه فرمود: خدا به جاي من تو را پاداش نيك دهد: 1- بعد ازمن با امامه دختر خواهرم (زينب) ازدواج كن. زيرا او فرزندانم را دوست دارد. 2- تابوت مخصوصي براي حمل پيكرم حاضر كن. 3- هيچ كس از افرادي كه نسبت به آن‌ها خشمگين بودم بر جنازه‌ام حاضر نشوند، و بر پيكرم نماز نخوانند، و مرا شبانه به خاك بسپار تا مزارم پنهان باشد. 4- مرا با حنوط باقي از مانده از پدرم حنوط كن. 5- مرا در جامه ام غسل دهيد. [فاطمه (س) قبل از شهادت، خود غسل كرده بود، و جامه هاي نظيف پوشيده بود.] . 6- به زنان پيامبر و زنان بني هاشم هر كدام چهل درهم بدهيد. (1)
فاطمه به شهادت رسيد، و علي (ع) شبانه بر او نماز گذارد. سپس به همراه عمار، ابوذر، سلمان، عباس، مقداد و عقيل و فرزندانش صبح پيكر زهرا (س) را به همراه عطر گل‌هاي ياس به خاك سپرد . شيعيان معتقدند كه اميرالمؤمنين حضرت را در بقيع يا مسجد پيامبر(ص) و يا در خانه خود به خاك سپرده است.
1- به روايتي

منبع : http://www.sobh.org/vasiatnameh/khatereh.asp?id=1454&gro=3&nam=وصيت‌نامه

+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/07/19ساعت 7:48 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

ترانسفورماتورها را با توجه به كاربرد و خصوصيات آنها به سه دسته كوچك متوسط و بزرگ دسته بندي كرد. ساختن ترانسفورماتورهاي بزرگ و متوسط به دليل مسايل حفاظتي و عايق بندي و امكانات موجود ، كار ساده اي نيست ولي ترانسفورماتورهاي كوچك را مي توان بررسي و يا ساخت. براي ساختن ترانسفورماتورهاي كوچك ، اجزاي آن مانند ورقه آهن ، سيم و قرقره را به سادگي مي توان تهيه نمود.  

اجزاي تشكيل دهنده يك ترانسفورماتور به شرح زير است؛
هسته ترانسفورماتور

هسته ترانسفورماتور متشكل از ورقه هاي نازك است كه سطح آنها با توجه به قدرت ترانسفورماتور ها محاسبه مي شود. براي كم كردن تلفات آهني هسته ترانسفورماتور را نمي توان به طور يكپارچه ساخت. بلكه معمولا آنها را از ورقه هاي نازك فلزي كه نسبت به يكديگر عايق‌اند، مي سازند. اين ورقه ها از آهن بدون پسماند با آلياژي از سيليسيم (حداكثر 4.5 درصد) كه داراي قابليت هدايت الكتريكي و قابليت هدايت مغناطيسي زياد است ساخته مي شوند.

در اثر زياد شدن مقدار سيليسيم ، ورقه‌هاي دينام شكننده مي شود. براي عايق كردن ورقهاي ترانسفورماتور ، قبلا از يك كاغذ نازك مخصوص كه در يك سمت اين ورقه چسبانده مي شود، استفاده مي كردند اما امروزه بدين منظور در هنگام ساختن و نورد اين ورقه ها يك لايه نازك اكسيد فسفات يا سيليكات به ضخامت 2 تا 20 ميكرون به عنوان عايق در روي آنها مي مالند و با آنها روي ورقه ها را مي پوشانند. علاوه بر اين ، از لاك مخصوص نيز براي عايق كردن يك طرف ورقه ها استفاده مي شود. ورقه هاي ترانسفورماتور داراي يك لايه عايق هستند. بنابراين ، در مواقع محاسبه سطح مقطع هسته بايد سطح آهن خالص را منظور كرد. ورقه‌هاي ترانسفورماتورها را به ضخامت هاي 0.35 و 0.5 ميلي متر و در اندازه هاي استاندارد مي سازند. بايد دقت كرد كه سطح عايق شده ى ورقه هاي ترانسفورماتور همگي در يك جهت باشند (مثلا همه به طرف بالا) علاوه بر اين تا حد امكان نبايد در داخل قرقره فضاي خالي باقي بماند. لازم به ذكر است ورقه ها با فشار داخل قرقره جاي بگيرند تا از ارتعاش و صدا كردن آنها نيز جلوگيري شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1388/07/18ساعت 6:22 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
ليست منابع مناسب جهت آمادگي براي كنكور كارشناسي ارشد رشتة مهندسي برق

*مطمئن باشيد با اعتماد به اين كتاب ها كه حاصل جستجوي فراوان من در بازار كتاب و خوندن حداقل 3 منبع از هر درس بود، به نتايج بسيار مطلوب مي رسيد. اعداد داخل پرانتز ،ضريب اين درس ها در گرايش الكترونيك هستند.

الكترونيك (5): با جزوة دست نويسي آموزشگاه پارسه كه در كلاس نوشته شده باشه، مطالب را يكبار خوب مي فهميد و تعدادي نيز مثال حل مي كنيد و با تست هاي طبقه بندي شدة كتاب الكترونيك انتشارات راه دانشگاه تالیف "مهرداد بهرام نژاد" در هر موضوع به تبحّر در زدن تست مي رسيد. خواهيد ديد كه خوردن الكترونيك چقدر راحته .براي كسب رتبة خوب نبايد الكترونيك رو با اين ضريب زيادش ،پایین بزنيد.
الکترومغناطيس (3): جزوة دست نويس پارسه خصوصاً براي بخش اول اين درس يعني الكتريسيته ساكن خيلي خوبه. بعد از اينكه مبحثی از اين جزوه رو خونديد به سراغ همون مطلب در كتاب الکترومغناطیس انتشارات پردازش تأليف "دكتر محمود محمد طاهري" بريد و مطالب و مثالهای آموزشی اوّل اون بخش رو بزنید. با زدن 15-10 تست انتهایی فصل،به مهارت كافي می رسيد.
در بخش دوم يعني «مغناطيس» كتاب پردازش مطالب و مثال هاي روشن كنندة بهتري داره.بد نیست تست هاي مروري اون رو هم بزنيد، گر چه اين كار لزومي هم نداره و فقط در صورت داشتن وقت كافي انجامش بدید. براي اينكه از بقيه جلو بزنيد اين درس رو خوب بخونيد. از اون چه فكر مي كنيد ساده تره مضاف بر اینکه خیلی از تستهای کنکور مغناطیس رو می تونید با ردّ گزینه و بازی با پارامترها بزنید.اگه بتونید اینطوری چند تا تست جلو بیافتید بهترین ایده از نظر من اینه که ،وقتی رو که اینجوری ذخیره کردید رو بدید به الکترونیک،که تو همون دفترچه هست.
مدار(4): جزوة چاپي پارسه فوق العاده بود. من كه اين جزوه رو مي پرستيدم با سبك منحصر به فرد ارائه اون، بخصوص در بخش مدار 1 . مدار بسيار مهارتيه يعني با افتادن وقفه در زدن تست هاي مدار مهارتتان در حل حتي يك مدار ساده ، به شدت پائين مي آيد و در عوض اگه مدت زيادي از تست زدن نگذشته باشد، آمادگي كافي براي حل سؤالات مدار خواهيد داشت.بدیِ گزینه ها تو تست های مدار کنکور اینه که گزینه ها خیلی هوشمندانه و گمراه کننده هستند.زیاد هم پیش میاد جوابی رو اشتباه در بیارید ولی تو گزینه ها باشه.
يك توصيه: مي تونيد به علت ميانگين درصد کلّ،پائين مدار در كشور ] 7 درصد [ ، به عنوان مثال 12 تست ساده تر از 20 تست رو انتخاب كرده و با وقت 60 دقيقه اي سعي كنيد اون ها رو حل كنيد. همان طور كه گفتم نبايد بين تست هاي مدار وقفة زيادي بوجود بیاد. لذا بعد از جزوة پارسه به سراغ تستهای کتاب مدار انتشارات پردازش تالیف "دکتر رسول دلیر روی فرد" رفته و تست هاي طبقه بندي شدة عالي اون رو بزنيد. بخصوص در قسمت مدار 2،مثل تزویج و ترانس ، مطالب آموزشي اون جالبه.
سيگنالها و سيستم ها(3): درس جيگرِمن.جزوة چاپّي پارسه خيلي كامله. آزمون هاي خوبي هم در آخر هر فصل داره فقط جواباشو از يكي كه تو كلاس شركت كرده بگيريد. 2 بار اين درس رو بخونيد، به راحتي مي شه درصد بالايي زد. براي درصد نجومي، آزمون هاي پارسه رو از سال قبل گير بياريد و بزنيد، خيلي سخته ولي جيگرتونو حال مياره.چون این درس از سال 77 وارد دروس کنکور شده و منابع سوالتون یه خورده کمه،علاوه بر آزمونهای قبلی پارسه ،آزمونهای کنکورهای سالهای قبل دانشگاه آزاد رو هم بزنید.
مهم:حتما خودتونم می دونید بهترین منبع برای آزمون کارشناسی ارشد، سوالهای سالهای قبلشه.به نظر من سراغ تستهای تالیفی و دانشگاه آزاد نرید.درس سیگنالها و سیستمها یه استثنا بود.
كنترل(3): كتاب پردازش خيلي خوبه. بسيار خوب اوگاتا رو خلاصه كرده. تو مثال درس رو تفهيم مي كنه. براي درك بهتر مباحثي مثل مكان هندسي و پاسخ فركانسي به جزوة چاپي پارسه تالیف" دکتر جاهد مطلق" رجوع کنید؛توپ گفته. به خيالتونم تخت كه مي تونيد درصد خوبي بزنيد. اگرم حال كرديد تست هاي آزمون پارسه و جواباشو يه نگاهي بندازيد.
زبان(3): سنجش تكميلي. ميگن خوبه.خودم ندیدمش
بهترين منابع موجود در بازار كنكور ايران آزمون هاي پارسه هست كه جواب تشريحي دارند 490 صفحة اول جزوة چاپي زبان تخصصي پارسه رو قبلش بخونيد بهتره. زبان بايد به مرور و پيوسته مطالعه بشه. مثلاً مرتب هر شب نيم ساعت يك متن علمي رو بخونيد و هر هفته يكي از آزمون هاي پارسه رو از خودتون تايم بگيريد و جوابشو با دقت بخونيد.از جوابهای تشریحی این آزمونها خیلی سود می کنید.من خودم سوالای سه passage رو بدون خوندن حتی یه خط از اون و با رد گزینه یا جستجوی یه کلمه خاص تو متن حل کردم.
رياضي مهندسي(به همراه معادلات 4): پوران پژوهش- تألف "فرزين حاجي جمشيدي" خيلي خوبه بخصوص در مبحث مشتقات جزئي كه معمولاً بچه ها رو زياد اذيت مي كنه. اگرم جواب بعضي تست ها رو نفهميديد معمولا می تونید اون سوال رو تو کتاب ریاضی مهندسی دکتر معتقدی از انتشارات پارسه پیدا کنید امّا به عنوان مرجع کنکور همون کتاب آقای حاجی جمشیدی بهتره.جدولهایی هم برای حدس زدن شکل کلی جوابهای مشتقّات جزئی،معادلات موج و پتانسیل و سری فوریه و ... داره.در کل بهترین انتخابه.
معادلات: انتشارات راه دانشگاه- تأليف بهزاد خداكرمي- حالشو ببر متأسفانه آمار و احتمال رو نخوندم.
توجه: از اونجایی كه رياضيات مهندسي و معادلات خيلي فرّارند، سعي كنيد از اون ها خلاصه تهيه كنيد.اگرم خیلی تنبلید روی فرمولهای مهمتری که بخصوص زیاد تو کنکور اومدند ماژیک مارکر بکشید.
چند توصیه از یه دوست:
*حداقل يك ماه و نيم مانده به كنكور سراغ تست هاي جامع کنکورهای کارشناسی ارشد مهندسی برق انتشارات «دانشگاه تهران» بريد كه در سه جلد همة كنكورهاي برگزار شده تا حالا رو دارند. فقط عيبش اينه كه سيگنال و سيستم رو نداره. مي تونيد از دوستایی كه " كتاب برق" رو دارند بگيريد. يا دفترچه ها شو تهيه كنيد.فکر کنم کتاب سیگنالها و سیستم های انتشارات راه دانشگاه هم اونو داشته باشه.خودتون بررسی کنید. هر روز از خودتون كنكور بگيريد.
مثلاً : 30/9 -8 دفترچة كنترل-تجزيه.سال 79
12-30/9 دفترچة مغناطيس- الكترونيك.سال 79
مي تونيد با مديريت زمان مناسب 5/1 ساعت رو به هر دو درس اختصاص بدهيد. در پايان مهلت هر دفترچه حتماً دفترچه رو عوض كنيد. توي دفترچة الكترونيك مغناطيس بد نيست يك ساعت به الكترونيك و نيم ساعت به مغناطيس وقت بديد. حتماً توي همون كتاب ها حل كنيد تا به حل كردن سؤال توي فضاي كم هم عادت كرده باشيد .حتماً در پاسخنامه واقعي علامت بزنيد. فكر بدي نيست كه در صدها تون رو از جمله تعداد جواب هاي صحيح و غلط و نزده در هر درس رو يادداشت كنيد و از پیشرفتتون انرژی و از پسرفتتون عبرت بگیرید.
بعد از اتمام وقت،از خودتون درصد بگیرید و تو دفترچه ای موارد بالا رو یادداشت کنید.
حالا بعد از یه استراحت کوتاه و آبمیوه و گردش و هواخوری (خود دانید) با آرامش،دونه دونه تستها رو دوباره تو فضایهای خالی کتاب انتشارات دانشگاه تهران حل کنید.چه اونایی که درست حل کردید ،چه غلط و چه اونایی که بلدشون نبودید و همچنین تستهایی رو که بلد بودید ولی به علّت وقت کم و مدیریت زمان نامناسب ،داغ حل کردنشون رو دلتون موند.
*تا جواب تستي رو نمي دونيد و مطمئن نيستيد اون رو نزنيد.همين جواب هاي غلطه كه پدر مارو در آورده.
*آزمونها و دفترچه ها:
ترتيب روزهاي كنكور اعداد و ارقام تقريبيه ولي مدت زمان پاسخگویی به هر دفترچه درسته.وقت پاسخگويي به هر سؤال هر درس غير از زبان سه دقيقه هست.
عصر مثلاً(پنج شنبه): پنج شنبه 40/3 -3 زبان (25 سؤال) دفترچة شماره يك عصر
45/5-45/3 مدار (20 سؤال) دفترچة شماره دو عصر
*رياضي (20 سؤال: 10-11 تا رياضي مهندسي، 6-5 تا معادلات، 4 تا آمار و احتمال)
صبح فردا (مثلاً جمعه):
30/9-8 كنترل (15 سؤال)،تجزيه (15 سؤال) دفترچة شماره يك صبح
11-30/9 الكترونيك (15 سؤال) ، مغناطيسي (15 سؤال) دفترچة شماره دو صبح
*همان طور كه مي بينيد اول بايد امتحان عصر و درس هاي فرّار تر رو بديد.پس بهتره صبح روز قبلش امتحان عصر كنكور 86 رو بزنيد اونهم توي وقتش تا مطالب تو ذهنتون تازه شه، خيلي مفيده .بعد روی کتابهاتونو ببوسید و برید تفریح و به هیچ چیز هم فکر نکنید.مخصوصا روزنامه و کتاب نخونید.
*قبل از امتحان عصر(با فرض ساعتهای ذکر شده در بالا)،نهار رو سبک بخورید،انرژیتونو با ورجه وورجه کردن از دست ندید.همه وسایل از جمله دو مداد و دو-سه تا پاک کن ،کارت وروود به جلسه امتحان رو جهت اطمینان چک کنید.
بعد از امتحان عصر بدترین کاری که میشه کرد اینه که جوابا رو با بقیه چک کنیدودور از هیاهو ،مثل بچه های خوب برگردید خونتون.حوالی 9:30 بخوابید.حدود 6 از خواب بیدار شید و در کنار یه صبحانه خوب مثل عسل ،قهوه هم نوش جان کنید تا ادامه خوابتون رو سر جلسه تماشا نکنید.
*هي جزوه عوض نكنيد و از اين شاخه به اون شاخه نپريد، چند بار خوندن يه جزوه بهتر از خوندن چند جزوه است.
*قهرمان بازي در نياريد لازم نيست حتماً همة سؤالات رو حل كنيد. اول سؤالات ساده تر رو حل كنيد و سؤال هايي كه مي تونيد احتمالاً در مرور بعدي حل كنيد رو توي دفترچه علامت بزنيد.
*بعد از خوندن هر كتاب بلافاصله يك مرور سطحي كرده و از آن خلاصه تهيه كنيد. بعداً متوجه فايدة اون مي شيد.
*لازم نيست همه آزمون هاي آزمايشي رو اونم از اول شركت كنيد. سه تا آزمون جامع آخر پارسه كافيه. البته همش مي گن بايد كامل ثبت نام كنيد ولي عملاً اينطور نيست، بعد از اون امتحانات جوابا شو سر فرصت بخونيد و ياد بگيريد.
*همين منابع كافيه.من حتي كتابهاي مدار جبه دار و يا مير عشقي براي الكترونيك رو نداشتم. اصلاً نيار نشد.
*به خاطر اينكه فقط 4 تست از 20 تست رياضي مربوط به آمار و احتمال بود، اون رو نخوندم ولي بد نيست وقتي تست هاي رياضي كنكور سالهای قبل رو مي زنيد جواب هاي آمار و احتمال رو هم بخونيد. شايد تونستيد يكي دو تا رو حل كنيد.اگرم دوست دارید بخونیدش ،جزوه چاپی پارسه عالیه.
حرف آخر: مي دونم شما هم مثل من هيچي از الآن بارتون نيست ولي نگران نباشيد خيلي سريع جبران مي كنيد من خودم دو ماهه همه ي درسها به جز رياضي رو خوندم و تست زدم و آماده شدم از همة شماها هم ضعيف تر بودم. بهترين انگيزه براي شما رها شدن از اين دانشگاهه.
اگر مشكلي داشتيد، در حد وقت، توان و سوادم در خدمتتون هستم.
ارادتمند شما:
حسام الدّين شافعيان

گرفته شده از سایت  http://www.iran-eng.com

+ نوشته شده در  شنبه 1388/07/18ساعت 6:7 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

Juan Li

E-mail:juanli@cc.hut.fi

Student Number: 52836U

Abstract

In a nutshell Bluetooth is a specification adopted by the world’s most powerful and

influential communications and computer manufacturers. This paper tries to give an overall

introduction to Bluetooth technology which covers from the architecture to security,

protocol to application.

Keywords: Bluetooth technology, architecture, connection protocol, security, application

1 Introduction

Currently, the wireless industry supports mainly mobile phone services. However, the

computer industry is currently very engrossed with ad hoc wireless networking. Bluetooth

aims to merge the two industries and their services into one common device. Wireless

devices can now be interfaced to other voice and data-capable mobile devices. Bluetooth is

not a new technology, it is a new use of existing technologies. [1]

Bluetooth is a Radio Frequency (RF) specification for short-range, point-to-point and

point-to-multi-point voice and data transfer. Bluetooth will enable users to connect to a

wide range of computing and telecommunications devices without the need for proprietary

cables that often fall short in terms of ease-of-use. The technology represents an

opportunity for the industry to deliver wireless solutions that are ubiquitous across a broad

range of devices. The strength and direction of the underlying Bluetooth standard will

ensure that all solutions meet stringent expectations for ease-of-use and interoperability.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1388/07/18ساعت 6:1 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
یک مرد میانسال آمریکایی به همراه دو فرزندش با سکنی گزیدن در بخشی از نوادا سال هاست این منطقه را کشور خود معرفی کرده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه واشنگتن پست، این مرد که همسرش را از دست داده، دارای دو پسر و سه قلاده سگ است و با احتساب حیوانات خانگی اش، جمعیت کشور او شش نفر است.

وی با اعلام مرز رسمی، نام کشورش را جمهوری مولوسیا گذاشته و قصد دارد به زودی وزرای دفاع و اطلاعاتش که همان فرزندانش باشند را به جهانیان معرفی کند.
 
نکته قابل توجه اینکه افرادی که بخواهند از این جمهوری دیدار کنند باید حین ورود به این کشور روادید دریافت کنند. جالب اینجاست که روند صدور روادید برای گردشگران هم توسط شخص  کوین بائو که خود را رییس جمهور این جمهوری می داند صادر می شود.

این کشور شش نفره دارای پستخانه و سایت نمایشی پرتاب موشک نیز هست که همه آنها توسط رییس جمهورش کنترل و مدیریت می شود.

کوین بائو در مصاحبه با روزنامه واشنگتن پست گفت: ما مرفه ترین کشور دنیا را داریم چون اینجا خبری از اختلاف طبقاتی نیست و خدمات درمانی نیز کلا مجانی است. هر کس بیمار شد به صندوق کمک های اولیه مراجعه می کند و داروی مورد نیازش را مجانی استفاده می کند. هوا را آلوده نمی کنیم و به همین دلیل امیدواریم سازمان ملل متحد از ما که هنوز عضو آن نشده ایم، حمایت و تشکر کند.

وی در مورد سابقه حمله دشمن برای اشغال این کشور افزود: تا به حال افراد زیادی به ما حمله کرده اند اما با تکیه بر سربازان ارتش که فقط دو نفر هستند، آنها را به عقب رانده ایم.
برای مطالعه اطلاعات بیشتر می توانید به منبع این خبر عصر ایران مراجعه کنید.
+ نوشته شده در  شنبه 1388/07/18ساعت 5:59 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
سلام یکی از بروز ترین و جالب ترین سایت های دانلود که تا حالا به اون مراجعه کردم سایت زیر است برای یک با هم که شده یه سر به این سایت بزنیدمن که با نرم افزار های موبایلش خیلی صفا می کنم.

www.foxworld.ir

 

+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/07/12ساعت 1:27 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
در لینک زیر می توانید آموزش AVR را با مثال هایش و توضیحات اضافی به صورت مقدماتی دانلود نمایید.

http://www.4shared.com/file/42856947/b62ea44f/my_book_avr.html

+ نوشته شده در  سه شنبه 1388/05/27ساعت 11:48 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
سلام از کتاب های مفید در زمینه اخلاق کتاب معراج السعاده شیخ احمد نراقی و در ارتباط با آداب عبادت کتاب اسرارالصلوه میرزاجوادآقاملکی تبریزی یکی از اساتید امام خمینی می باشد و در عقاید می توان کتاب عقاید دین شیخ علی نمازی را معرفی کرد امیدوارم در کنار توجه به قرآن و ماه رمضان و استعانت از خدای متعال از این کتاب ها نیز بهره کافی را ببرید ما روهم دعا کنید.

رمضان

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر واجعلنا من خیر انصاره واعوانه وشیعته

+ نوشته شده در  سه شنبه 1388/05/27ساعت 10:53 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
در سایت زیر شما می توانید انواع کتاب ها را دریافت نمایید

http://www.downloadbook.org

+ نوشته شده در  سه شنبه 1388/05/06ساعت 10:36 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
www.sanjesh.org

+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/05/04ساعت 11:7 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
LBS (Location Based Services)

سرويسهاي براساس موقعيت

 عليرضا محمودي

alireza@mahmoodi.ir,www.mahmoodi.ir

1383 شهريور

1) مقدمه

 در سالهاي اخير از بين سرويسهاي قابل ارائه در شبكه موبايل سرويسهاي بر اساس موقعيت بسيار مورد توجه قرار گرفته است. سرمايه گذاري هاي عظيمي در زمينهLBS صورت گرفته است. پيش بيني مي شود در آمد LBS تا سال 2007 به 10 ميليارد يورو برسد. منظور از LBS سرويسهايي  مي باشد كه با استفاده از اطلاعات مربوط به موقعيت مشترك قابل ارائه مي باشد. در حال حاضر شركتهاي ارائه دهنده سروسيهاي موبايل راه حلهاي مختلفي در اين زمينه ارائه داده اند. LBS كاربردهاي بسيار متنوعي از جمله كاربردهاي اورژانسي، رديابي، سرويسهاي اطلاعاتي، صورت حساب براساس موقعيت و .. دارد كه در بخشهاي مربوطه به آن خواهيم پرداخت.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1388/04/25ساعت 8:6 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

منبع:http://www.iransco.org/Br_KetAbemoshkel.asp

هنگام سفر به نقاط مختلف كشور ،افراد بسياري را ديدم كه اشتياق سرشاري براي درك موضوعات دشواري مانند علم ،فلسفه ،مذهب ،اقتصاد و نظريه‌هاي سياسي داشتند .  اما گاه شعله‌هاي اين اشتياق به خاموشي مي گراييد .افراد در مي يابند كتاب هايي كه آنها مشتاقانه و به اميد فراگيري مي گشايند ،به چيزي فراي فهم آنها مبدل مي شود. به واقع ،هركتابي قصد دارد مطلب را به خواننده عادي برساندو اين ممكن نيست ؛مگر آن كه اگر شما به درستي به آن نزديك شويد ، راه درست نزديك شدن به آن چيست ؟پاسخ در يكي از قواعد مهم خواندن نهفته است .شما بايد كتاب را قبل از تسلط بر آن ، سطحي بخوانيد . ابتدا در پي چيزهايي باشيد كه مي‌توانيد آن ها را  بفهميد و خودتان را در مطالب دشوار گرفتار نكنيد.پاراگراف‌هاي پيشين،پانويس،مباحث ومراجعي را كه از آنها گريزانيد درست بخوانيد. كتاب حاوي مطالبي است كه شما بي درنگ آن را درك مي كنيد ..حتي اگر 50 درصد مطالب يا كمتر را درك كرديد،شما مي‌توانيد كتاب مورد مطالعه را تا حدودي بفهميد .يكي از روش‌هاي كتابخواني سطحي به خواندن اجمالي موسوم است .شما هرگز از طريق سطحي خواني نمي‌توانيد به آن چيزي كه با خواندن و مطالعه فرا چنگتان مي‌آيد ،دست يازيد .در عين حال خواندن اجمالي روش كاربردي است در مواقعي كه شما با انبوهي از كتاب سروكارداريد.با سطحي خواني و اغلب با دقت شگفت آوري،مي توانيد دركي كلي از محتواي كتاب به دست آوريد.براي سطحي خواني يا خواندن ،گام هاي زير روشي مناسب براي شروع و پرداختن به كتاب به صورت اجمالي است .             

  1-   به عنوان صفحه و مقدمه نگاه كنيد و به ويژه به عناوين فرعي يا ديگر نشانه‌هايي توجه كنيد كه به هدف و چشم انداز كتاب يا مقصود نويسنده اشاره دارند.              

 2-  فهرست مطالب را براي كسب دريافتي كلي از ساختار كتاب ، بخوانيد از فهرست همچون نقشه جاده قبل از شروع سفر بهره بگيريد              

 3- فهرست اعلام يا موضوعي را بازبيني كنيد تا با دامنه موضوعات تحت پوشش يا منابع مورد استفاده ازمؤلفان آشنا شويد . هرگاه فهرست اصطلاحات در پايان هر فصل ،مهم و حساس به نظر رسيد،براي درك بهتر ،آن ها را در متن جستجو كنيد ،بدين ترتيب شما كليد نزديك شدن به مؤلف را پيدا مي‌كنيد

  حالا شما براي خواندن كتاب يا سطحي خواني ،هركدام راكه انتخاب كنيد، آماده هستيد ،اگر به سطحي خواني رأي مي دهيد به فصلهايي نگاه كنيد كه حاوي بندهاي اصلي يا به عبارات خلاصه شده در شروع يا پايان صفحه يا فصل هستند ،سپس صفحاتي را ورق بزنيد،يك يا دو پاراگراف وگاهي هم چند صفحه متوالي را بخوانيد بدين نحو كتاب را ورق زده ،همواره در جستجوي ضربان اصلي مطلب باشيد.

 هشدار: اگر شما از اين روش براي شروع به سطحي خواني كتاب استفاده كنيد چه بسا در پايان پي ببريد كه به هيچ وجه در حال سطحي خواندن نيستيد ،بلكه آن را مي خوانيد ،آن را مي فهميد و از آن لذت مي بريد. وقتي كتاب را بر زمين مي گذاريد،در خواهيد يافت كه بعد از اين هيچ موضوعي برايتان دشوار نخواهد بود.

 متر جم :    بهاره قيدر

منبع :  VIRGINIA POLYTECHNIC INSTITUTS AND COUNSEZING CENTER STATEUNIVERSITY
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1388/04/24ساعت 7:17 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

بيماريهاي مـربوط به گرما هنگامي روي مي دهند كه دمــاي بـدن فرد از حد طبيعي خود افزايش مي يابـد.بدن انسان بطور عمده توسط منبسط ساختن عروق سـطـــحي پوست و تعريق دماي افزايش يافته بدن را كاسته و سبب تنظيم و كنترل گرماي بدن مي گــردد. اما در آب و هواي مرطوب عملكرد تعريق مختل و كنـد شده و بدن ديگر قادر به خنك ساختن خود نميـباشد.
دو عـــامل فعاليت بدني شديد و طولاني مدت و آب و هواي گرم مسبب بيماريهاي مربوط به گرما هستنـد. همچنين زماني كه فرد دچار كم آبي در بدن خود ميگردد در معرض عوارض گرماي زياد قرار خواهد داشت زيرا در اين حالت غلظت خون بدن افزايش يافته و جريان خون كند ميگردد كه سبب اختلال در عملكرد ارگانهاي بدن مي شود. عوارض ناشي از گرما به قرار زير است:

1- گرمازدگي خفيف
در اين حالت بدن بشدت عرق كرده و حجم خون كاهش مي يابد.

علايم:
تعريق شديد-ضعف-سرگيجه-سردرد-حالت تهوع-استفراغ-افزايش ضربان قلب-كاهش فشار خون-پوست مرطوب،سرد و رنگ پريده-افزايش درته حرات مركزي بدن تا 39-38 درجه سلسيوس.

درمان:
انتقال بيمار به يك مكان خنك و سايه-دادن مايعات به بيمار براي جبران كم آبي بدن. براي جC:ران نمك بدن نيز بايد اندكي نمك (به نسبت يك قاشق چاي خوري نمك در يك ليتر آب) به آب اضافه كرد- لباسهاي فرد گرمازده را در آورده و يك ملحفه مرطوب دور بدن وي بپيچيد و يا توسط باد بزن مصدوم را باد بزنيد.

2- گرمازدگي شديد
اين حالت بسيار خطرناك بوده و خطر مرگ را نيز ميتواند در پي داشته باشد. در اين حالت حرارت مركزي بدن از 40.5 درجه سلسيوس فراتر ميرود. در اين وضعيت اغلب ارگانهاي بدن در معرض آسيب بافتي قرار ميگيرند. گرمازدگي شديد يك وضعيت اورژانس بوده و دماي بدن فرد گرمازده بايد سريعا كاهش يابد. عدم درمان گرمازدگي شديد به تشنج، كما و مرگ منجر خواهد شد. گرمازدگي شديد علاوه بر اثرات سوء آن بروي سيستم عصبي همچنين كبد، كليه ها، قلب و عضلات را نيز در معرض آسيب قرار ميدهد.

علايم:
پوست قرمز رنگ، داغ، رنگ پريده و خشك-ضربان تند و قوي-سردرد ضرباني-پريشاني و سرگيجه-تنفس كم عمق-مردمك چشم ممكن است متسع شده و به نور واكنش نشان ندهد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 1388/04/23ساعت 7:12 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

يادداشتهاي كافي جزء ضروري يادگيري و مطالعه كار آمد در دانشگاه به شمار مي آيد.

به پيشنهاد هاي زير فكر كنيد و سيستم يادداشت برداري خود را بهبود بخشيد.

1- فعالانه به درس گوش دهيد, اگر ممكن است قبل از نوشتن فكر كنيد ولي مراقب باشيد از يادداشت برداري عقب نمانيد.

2- ذهن خود را نسبت به مطالبي كه با آن مخالفيد باز بگذاريد, اجازه ندهيد بحث كردن در يادداشت برداري شما مداخله كند.

3-  اگر پرسش مربوط به موضوع برايتان طرح شده, آن را بپرسيد.

 4- از روش استاندارد يادداشت برداري _ شامل نقطه گذاريها, اختصارات, حاشيه ها و غيره استفاده كنيد و آن را در خود بپرورانيد.

 5-  يادداشتهاي را در دفتري بزرگ نگهداري كنيد. تنها حُسن دفترچه هاي كوچك در آساني حمل آنهاست ولي براي هدف اصلي شما مناسب نيستند, دفتر بزرگ به شما امكان مي دهد حاشيه گذاري مناسي را رعايت كنيد.

 6-     هر گاه از بخشي از صفحه به بخش ديگر همان صفحه مي رسيد, يك جاي خالي باقي بگذاريد تا در صورت لزوم در آينده آن را با مطالب تكميل شده پركنيد. هدف شما, يادداشت برداري مفيد است و نه صرفاً نگهداري اوراق!

 7-     سعي نكنيد از تمام مطالب استاد يادداشت برداريد. اين كار در وهله اول غير ممكن و در وهله دوم غير ضروري است زيرا تمام مطالب از اهميت يكساني برخوردار نيستند. بيشتر وقت خود را صرف گوش دادن و يادداشت برداري از نكات مهم و اصلي كنيد. اگر شما با حداكثر سرعتتان يادداشت برداريد, شنونده خوبي نخواهيد بود. گر چه گاهي نوشتن از انديشيدن مهم تر است.

 8-     در پي سر نخ هاي نكات مهم باشيد, يعني تكرار نكات تاكيدي, تغيير در آهنگ صدا, فهرست كردن نكات مهم و غيره.

 9-    بسياري از اساتيد مي كوشند در خلال تدريس چند نكته اصلي و چندين نكته كم اهميت تر ارائه دهند. و بقيه سخنراني را به مطالب توضيحي و مثالها اختصاص دهند. سعي كنيد نكات اصلي را يادداشت كنيد و خود را در دام نكات كم اهميت تر كه ارتباطي اندك با يكديگر دارند, اسير نكنيد. اگر خوب گوش كنيد, به ارتباط ميان آنها پي خواهيد برد. در مورد مطالب كه استاد آنها را با اهميت تر تلقي مي كند, دقت نظر به خرج دهيد.

 10)    يادداشتهاي اصلي خود را به صورت روشن و خوانا بنويسيد تا براي خودتان قابل خواندن باشد ولي هر كجا كه توانستيد از علايم اختصاري ابداعي خودتان استفاده كنيد. اين كار مستلزم دوباره نويسي يادداشتهايتان است تا در زمان بهتري بتوانيد آن را بخوانيد و بدان بينديشيد. همچنين پاكيزگي از جهاتي حُسن است ولي الزاماً يادگيري شما را افزايش نمي دهد.

 11)    بدون ملاحظه هر آنچه را روي تخته سياه مي بينيد, در دفترتان بنويسيد. آيا تاكنون فكر كرده ايدكه نوشته هاي ناخواناي روي تخته ممكن است سر نخ يك سوال امتحاني باشد. شايد شما نتوانيد  تمام نوشته هاي روي تخته را با يادداشتهايتان از گفته هاي سخنراني تلفيق و يكدست سازيد. ولي اگر آنها را جداگانه بنوسيد چه بسا در آينده سرنخ مناسبي باشد. اگر هم چنين نشود, اشكالي ندارد. شما چيزي را از دست نداده ايد, در هر صورت شما در كلاس بوده ايد.

12)   در كلاس در رديفهاي جلوتر بنشينيد, زيرا آنجا حواستان كمتر پرت مي شود و شنيدن, ديدن و توجه به مطالب مهم ساده تر مي باشد.

 13)  نكات و پيشنهاد هاي پيش گفته شده را با دقت عمل كنيد, اگر در اين مورد ابهامي داريد با مركز مشاوره دانشجويي تماس بگيريد.

مترجم:

خانم قيامي         كارشناس مركز مشاوره دانشگاه تهران

منبع:            Virginia   Polgtechic   Insttiute   and   State University,

http://www.iransco.org/Br_MaharatYaddashtbardari.asp

+ نوشته شده در  سه شنبه 1388/04/23ساعت 7:11 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

برخي از دانشجويان پي برده اند كه مطالعه گروهي در يادگيري بهتر و سريعتر بعضي دروس, سودمند است. با اين حال, مطالعه گروهي بايد با روشي ويژه انجام گيرد؛ در غير اين صورت جز اتلاف وقت و ناكامي نتيجه اي به بار نخواهد آورد.

رهنمود هاي زير به شما در برنامه ريزي و اجراي روش درست مطالعه گروهي كمك مي كند.

1.    اندازه گروه مهم است. گروه مي تواند شامل دو نفر باشد ولي اگر تعداد اعضا بين سه تا شش نفر باشد, مطلوب تر است, به طوري كه اگر يك نفر نتوانست در جلسه شركت كند, گروه مي تواند به كار خود ادامه دهد. همه اعضا بايد درس واحدي را اختيار كنند و بتوانند به طور منظم با هم باشند.

2.    يك نفر از اعضا بايد در نقش رئيس عمل كند, او بايد مراقب باشد كه جلسه به نحو درستي اجرا مي شود, كسي بيش از حد بيهوده سخن نگويد يا خيلي وقت جلسه به هدر نرود.

3.    براي هر جلسه مطالعه بايد دستور جلسه اي تنظيم شود. اين دستور جلسه مشخص
مي كند هر يك از اعضا بايد چه بخشي از درس را توضيح دهد يا به پرسش هاي درس پاسخ گويد.

4.    همه اعضا بايد تكاليف منزل را براي آمادگي حضور در جلسه انجام دهند. گر چه, هر يك از اعضا از آن بخشي كه مطالعه اش به او واگذار شده است به خوبي اگاه مي باشد.

5.    جلسه گروهي بايد دستور جلسه را به طور كامل پوشش دهد و هيچ موضوعي از قلم نيفتد. جلسه, بنا بر دستور جلسه, يك الي دو ساعت به طول مي انجامد. هر عضو بايد به   گونه اي در جلسه مطالعه عمل كند, گويي او معلم ديگر اعضاست. پس از اين كه هر يك از اعضا مباحث مربوط به خود را طرح كرد, بايد همه آزادانه در بحث و طرح سوال و جواب شركت جويند. سرانجام, هر عضو بايد از ايده هاي مهم مطرح شده در جلسه يادداشت كوتاهي بردارد.

6.    گام بعدي اين است كه حدود پنج دقيقه درباره ارزش جلسه گفتگو كنيد و به ويژه درباره بهتر كردن روش بحث و تدريس در آينده به گفتگو بنشينيد.

7.    گام نهايي تنظيم دستور جلسه بعدي است, اين اقدام پس از آن كه هر عضو پاداش خود را از اين معاشرت و نشست گرفت, انجام مي گيرد.

پس از دو يا سه جلسه, اين روش جا مي افتد, اگر شما اين نحوه مطالعه را به دقت پي گيري كنيد, معمولاً سطح يادگيري شما ارتقاء مي يابد و اين نحوه مطالعه برايتان گيراتر مي شود. اگر اين روش مطالعه براي سبك يادگيري شما و واحد درسي تان مناسب است, يك بار جلسه مطالعه گروهي را راه بيندازيد و منصفانه آن را محك بزنيد. اگر شما از اين روش استفاده كرديد و جواب نداد, آن را تعديل كنيد. اگر باز هم جواب نداد, از آن دست برداريد. همواره فقط كاري را انجام دهيد كه جواب مي دهد.                               

زينب اثباتي

      كارشناس مركز مشاوره دانشجhttp://www.iransco.org/Br_MotaleGorohi.aspويي دانشگاه تهران

+ نوشته شده در  سه شنبه 1388/04/23ساعت 7:10 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
رنج‌نامه سرلشكر فيروزآبادي درباره انتخابات رياست جمهوري دهم خطاب به حضرت ولي‌عصر (عج) منتشر شد
خبرگزاري فارس: رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح در قالب انتشار رنج‌نامه‌اي، به بيان برخي از نكات مهم سي ساله انقلاب اسلامي و دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري پرداخت.
به گزارش خبرگزاري فارس، متن كامل رنج‌نامه سردار سرلشكر فيروزآبادي رئيس ستادكل نيروهاي مسلح و عضو شوراي عالي امنيت ملي بدين شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحيم
اللهم نرغب اليك في‌ دوله كريمه
تعز به الاسلام و اهله
و تذل به النقاق و اهله
"حمد باد خداوندي را كه آفريدگار بندگان است و گستراننده زمين است و روان كننده آبهاست به پستي‌ها و روياننده گياهان است بر بلنديها اوليتش را آغازي نيست و ازليتش را پاياني نيست. اول است بي‌هيچ زوالي، باقي است بي‌هيچ مدتي. پيشاني‌ها در برابر او بر خاكند و لبها به ذكر وحدانيت او در جنبش. "
با اين مقدمه اجازه مي‌خواهم عرض كنم: يا صاحب الزمان سلام عليكم
سلام خدا و ملائك بر تو و بر پدران طيب و طاهرت. سلام بر جد بزرگوار پيامبر اعظم و بر جد مظلومت شير خدا امير مومنان. سلام بر جد مظلومه پهلو شكسته اول شهيده راه ولايت حضرت زهرا سلام بر عموي دل شكسته مغموم و مظلوم و مسموميت امام مجتبي، سلام بر پدر غريب و مظلوم و لب تشنه‌ات سيد الشهداء و بر خون پاك او و خاندان شهيد و اصحاب بي نظيرش. سلام بر پدران معصوم و مظلوم و شهيدت از امام سجاد تا امام حسن عسكري، سلام بر نايب بزرگوارت خميني بت شكن، سلام بر شهيدان اسلام از عصر رسول الله (ص) تا عصر روح الله و تا امروز، عصر سيد مظلوم و استوار نائبت سيد علي خامنه‌اي عزيز و سلام بر امت مسلمان و امت خاص و آزاده‌ات ايرانيان سرافراز، مراجع عظام تقليد، روحانيت معزز و خانواده بزرگوار شهيدان و ايثارگران.
مهدي جان، آقا! مي‌دانيم آنچه تو مي‌داني . تو شاهد و ناظر مايي و در ميان مايي. اما دلمان مي‌خواهد با شما درد دل كنم، با روح بلند خميني كبير، با ارواح مطهر شهيدان، با نائبت خامنه اي عزيز. مي‌دانم آنچه مي‌گويم در برابر آنچه بر شما اهل بيت عصمت و طهارت گذشت و آنچه بر خميني كبير گذشت و آنچه بر خامنه اي بزرگوار مي‌گذرد چيزي نيست. آيا در طول تاريخ مي‌توان كسي يا كساني را يافت كه بيش از خاندان پاك شما سابقه شهادت، آزادگي، جانبازي و ايثار داشته باشد؟

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 1388/04/21ساعت 11:42 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

بسم الله علی اوله وآخره

سلام دوستان وعزیزانی که سوالات مختلف از دروس رشته مهندسی الکترونیک از جمله دیجیتال مدار های الکترونیکی والکتریکی و ریاضیات و... دارند می توانند سوالات خود را به صورت کامنت ارسال نموده ودر کمترین زمان ممکن و البته تا جایی که بلد باشم در خدمتشان خواهم بود .

التماس دعا

+ نوشته شده در  شنبه 1388/04/20ساعت 11:44 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

زندگى نامه

بسم الله الرحمن الرحيم

در روز بيستم جمادى الثانى 1320 هجرى قمرى در شهرستان خمين از توابع استان مركزى ايران در خانواده اهل علم و هجرت و جهاد و در خاندانى از سلاله زهراى اطهر عليه السلام ، روح الله الموسوى الخمينى پاى بر خاكدان طبيعت نهاد.
پدر بزرگوار امام خمينى مرحوم آية الله سيد مصطفى موسوى از معاصرين مرحوم آية الله العظمى ميرزاى شيرازى (ره ) بود كه در برابر زورگوئيها و ستمهاى خوانين و حاكمان منطقه به مقاومت برخاسته بود كه در مسير خمين به اراك وى را به شهادت رساندند. بستگان شهيد براى اجراى حكم الهى قصاص به تهران (دارالحكومه وقت ) رهسپار شدند و بر اجراى عدالت اصرار ورزيدند تا قاتل قصاص گرديد.
بدين ترتيب امام خمينى از اوان كودكى با رنج يتيمى آشنا و با مفهوم شهادت روبرو گرديد وى دوران كودكى و نوجوانى را تحت سرپرستى مادر مؤ منه اش (بانو هاجر) كه خود از خاندان علم و تقوا و از نوادگان مرحوم آية الله خوانسارى (صاحب زبدة التصانيف ) بوده است و همچنين نزد عمه مكرمه اش (صاحب خانم ) كه بانويى شجاع و حق جو بود، سپرى كرد اما در سن 15 سالگى از نعمت وجود آن دو عزيز نيز محروم گرديد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1388/04/20ساعت 11:18 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
یكی از مهمترین عوامل معضلات فرهنگی در كشور، نابسامانی موجود در مدیریت فرهنگی است.
حجة الاسلام رضا غلامی در جستار زیر كه در اختیار گروه دین و اندیشه مهر قرار گرفته است بر این باور است كه نیروی انسانی در مدیریت فرهنگی كشور نقش به سزایی دارد، ولی مهمتر از آن نقش مهندسی فرهنگی است، به طوری كه با فقدان مهندسی، هیچ فرد یا گروهی برای ساماندهی وضع موجود قادر به معجزه نخواهد بود.
حجة الاسلام رضا غلامی، معاون پژوهشی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در آغاز مقاله خود آورده است:با لحاظ رهنمودهای مهم مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، وظیفه مهندسی بر عهده این شورا است و انتظار می رود زمینه تحقق این امر در شورا هر چه سریعتر فراهم شود و لكن به روی كارآمدن دولت جدید به ویژه طرح سیاستهای تازه در عرصه فرهنگی از سوی رئیس جمهور منتخب، موجب گردید تا امید به تحقق این مهم تقویت گردد.
مرحله اول:شفاف سازی مبانی و مدل مطلوب
برای شروع یك مهندسی ابتدا باید مبانی و چارچوب فعالیتهای فرهنگی شفاف سازی شود.
برای این امر ما نیازمند یك تلاش همه جانبه از سوی متخصصان حوزه و دانشگاه هستیم تا با لحاظ قلمرو فرهنگ، چارچوب حركت فرهنگی را از متن اسلام استخراج نمایند. البته برای از دست ندادن فرصت، می توان بر اساس مسلمات كار را آغاز كرد و نتیجه تحقیق را در بازنگریهای بعدی منظور نظر قرار داد. البته در كنار شفاف سازی مبانی، این امكان فراهم خواهد شد تا مدل مطلوب فرهنگی بر اساس دیدگاههای اسلامی تهیه گردد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1388/04/20ساعت 11:17 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

مهندسي برق

هدف:

"يكي از بهترين تعريف هايي كه از مهندسي برق شده است، اين است كه محور اصلي فعاليت هاي مهندسي برق، تبديل يك سيگنال به سيگنال ديگر است. كه البته اين سيگنال ممكن است شكل موج ولتاژ يا شكل موج جريان و يا تركيب ديجيتالي يك بخش از اطلاعات باشد.

مهندسي برق داراي 4 گرايش است كه در زير بطور اجمالي به بررسي آنها مي پردازيم و در قسمت معرفي گرايشها به تفصيل در مورد هر كدام صحبت خواهم كرد.

1) مهندسي برق- الكترونيك: الكترونيك علمي است كه به بررسي حركت الكترون در دوره گاز، خلاء و يا نيمه رسانا و اثرات و كاربردهاي آن مي پردازد. با توجه به اين تعريف، مهندس الكترونيك در زمينه ساخت قطعات الكترونيك و كاربرد آن در مدارها، فعاليت مي كند. به عبارت ديگر، زمينه فعاليت مهندسي الكترونيك را مي توان به دو شاخه اصلي "ساخت قطعه و كاربرد مداري قطعه" و "طراحي مدار" تقسيم كرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1388/04/17ساعت 11:58 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

انسان به واسطه نفس مجرد خود كه عالي‌ترين محصول حركت جوهري ماده مي‌باشد موجودي مادي مي‌باشد موجودي دو بعدي است كه پاي در زمين و سر به سوي  ملكوت جهان دارد . ظرف انديشه اوعميق و آرمان خواهي وگرايشات معنويش عظيم است .اين ويژگي‌ها  از وي موجودي پويا ودرحال شدن مي‌سازد، موجودي كه معمارخويش است. خليفه خدا درزمين ومنتخب و مصطفاي خداازميان مخلوقات است لذاازكرامتي ذاتي و شرافتي خدايي برخورداراست، او آزاد و مختار و امانت‌دارخدا درزمين است. وباانتخاب خودراه سعادت وشقاوت را مي‌پيمايد.
ازآنجا كه عالم مادي خود مرتبه‌اي ازمراتب هستي واحداست وانسان دراين عالم پاي به عرصه گذاشته است،هيچگاه بيگانه با جهان، با سرنوشتي شوم ومبهم نيست زمين وآنچه درآنست براي او آفريده شده واو قادراست جهان وطبيعت را به استخدام خوددرآورد.وجوداستعدادهاي لايتناهي و بيكران فطري امكان سيروحركت بي‌انتهايي را براي وي فراهم ساخته است.پرورش استعدادهاي فطري موجب فعليت آنها وتحقق صورت انساني ونيل به كمال مطلوب، ونابودي وانحراف اين استعدادها موجب سقوط به وادي حيواني ودوري ازنهايت مقصود است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1388/04/17ساعت 11:57 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

فصل اول :  نسل های سیستم های موبا یل                     

       در این فصل نگاه اجمالی به سیستم های سلولی موبایل می اندازیم. اولین شبکه های موبایل در نزدیکی سال 1980 به صورت سیستم های مدولاسیون آنالوگ مطرح شدند. با گذشت زمان پیشرفت های چشم گیری در شبکه های موبایل دنیا به وجود آمد. و سیستم های دیجیتالی جای خود را به آنالوگ دارند. سیستم های سلول موبایل در سال 1991 به اروپا وارد شد و در سال 1993 در ایران ،اولین شبکه در تهران تاسیس گردید.

 1-1نسل اول سیستم های موبایل

     سیستم های اولیه موبایل سیستم های صد در صد آنالوگی بودند. از جمله این سیستم ها می توان به انواع زیر اشاره کرد :

(Nordic Mobile Telephone)NMT که در کشور های اسکاندیناوی ،نروژ،سوئد، فنلاند و عربستان صعودی مورد استفاده قرار گرفت.

 (Total Access Communication System)TACS در کشورهای انگلستان، امارات و متحده عربی واقع بود.

AMPS  ( Adaunced Mobile Phone serrcie) در امریکا ،کانادا واسترلیا

 GNETZ   درآلمان

Radiocom2000 در فرانسه

    در شبکه های اخیر آنتن دهی بسیار ضعیف بود. مساحت تحت پوشش رادیوی بدون در نظر گرفتن تعداد تماس های انجام شده بود به طوری که با رشد تعداد مشترکین ظرفیت ترافیک بزرگتری نیاز به آدرس دهی داشت. سوالی که در بحث ظرفیت و پوشش دهی مطرح استاین است که کجا یک سیگنال رادیویی قابل استفاده را می توان یافت؟ و آیا این سطح پوشش دهی   می تواند نیاز مشترکین در حال تماس را فراهم کند.

  2-1 نسل اول با سیستم آنالوگ((FDMA

    باند فرکانسی موجود به تکه های  200 KHz تبدیل کرده و هر تکه را به عنوان کانال فرکانسی به یک مشترک اختصاص می یابد.

  1 fاولین فرکانس مرکزی 891.2 KHz می باشد که در اختیار 8 تا مشترک قرار می گیرد و از تقسیم فراکانسی استفاده می کند و مدت زمان این فرکانس را در اختیار اولین MS  و سپس  در زمانی دیگر در اختیار MS   دیگر و فقط در این زمان اجازه ارسال اطلاعات نمونه هایش را دارد.پس اطلاعاتش را به صورت بریده بریده ارسال می کند که در گیرنده بازسازی می شود . منتظر 7 زمان می شود و سپس دوباره اجازه ارسال پیدا می کند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1388/04/17ساعت 11:40 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

دیاک :

دياك عنصري دوپايه است و مشابه ترانزيستوري است كه بيس ندارد. از هر دو طرف (باياس مستقيم و معكوس )  جریان را عبور مي دهد و روشن شدن آن بستگي به ولتاژ آستانه تعريف شده ( يا شكست ) دارد.

دیاک درتوليد پالس بكار برده مي شود.در واقع دیاک و تریستور و ترایاک هم خانواده اند و همگی در حالت کلی مانند دیود خاصیت هدایت کنندگی دارند اما با این تفاوت که تریستور و ترایاک عناصر سه پایه ای هستند که تکامل یافته اند و علاوه بر اینکه از هر دو طرف جریان را عبور میدهند دارای پایه گیت برای کنترل زمان عبور جریان نیز میباشند.

 

ترایاک :

ترایاک نمونه پیشرفته تر تریستور است ٬ که هدایت دو طرفه ولتاژ از مشخصه های آن به شمار می آید. این قطعه نیز 3 پایه دارد که ((ترمینال شماره ی یک ولتاژ اصلی یا  MT1)) و (( ترمینال شماره دو ولتاژ اصلی یا MT2 )) و ((گیت)) نامیده میشوند.

ولتاژ اعمال شده به MT2 نسبت به ولتاژ MT1 چه مثبت باشد و چه منفی میتوان پالسهای تحریک مثبت و منفی را به گیت اعمال کرد(نسبت به MT1).بنابر این ترایاک برای کنترل تمام موج سیگنال AC مناسب بوده و آن را مانند تریستور میتوان مورد استفاده قرار داد.

روشن و خاموش شدن تریستور و ترایاک با سرعت بسیار زیادی صورت میپذیرد در نتیجه پالسهای گذرای بسیار کوتاهی ایجاد میشود ٬ که ممکن است مسافت بسیار زیادی را در طول سیم طی کنند.برای جلوگیری از ایجاد چنین نویزهایی ٬ معمولا استفاده از نوعی فیلتر LC ضروری خواهد بود.

تریستورها :

تریستورها(که به آنها یکسوسازهایی با کنترل سیلیکونی نیز میگویند) 3 پایه داشته ٬ و میتوان آنها را برای قطع و وصل و یا کنترل توان سیگنالهای AC نیز مورد استفاده قرار داد.ترمیستور نیز مانند دیود ((آند)) و ((کاتد)) دارد. اما علاوه بر آنها پایه سومی به نام ((گیت)) نیز وجود دارد ٬ که با اعمال پالس جریانی کوتاه مدت از آن طریق ٬ میتوان تریستور را تحریک کرد.

ترانزیستور قابل تحریک PNPN بود که تریستور یا همان یکسو کننده کنترل شونده سیلیکونی SCR  نام گرفت.

از زمانی که  اولین تریستور ازنوع یکسو کننده کنترل شونده سیلیکونی در اواخر سال 1957 اختراع شد تا زمان حاضر،پیشرفت های زیادی در الکترونیک قدرت رخ داده است.
تا سال1970 تریستورهای معمولی منحصرا برای کنترل توان در کاربردهای صنعتی بکار میرفتند.
از سال 1970 به بعد  انواع مختلفی از عناصر نیمه هادی قدرت ساخته شد و به بازار آمد.
میشه به پنج طبقه تقسیم کرد:

-1دیودهای قدرت

-2تریستورها 
 -3ترانزیستورهای پیوند دوقطبی قدرتBJT ها 

MOSFET-4 های قدرت 

 5-ترانزیستورهای دوقطبی باگیت عایق شدهIGBT , و ترانزیستورهای با القای استاتیکی SIT
بسته به شرایط موجود این قطعه با سرعت زیادی از حالت هدایت به حالت قطع میرود.در حالت ((قطع)) فقط جریان نشتی بسیار اندکی از تریستور عبور میکند که میتوان آن را نادیده گرفت(مقاومت بسیار بزرگی از خود نشان میدهد) ٬ اما مقاومت آن در حالت (( روشن)) بسیار اندک است.وقتی تریستور روشن شود در همان حالت باقی میماند ( یعنی در واقع در همان حالت قفل میشود) و تا زمانی که جریان مستقیم آن قطع نشده باشد ٬ در این حالت برقرار  خواهد ماند.

در مدارهای DC تا زمانی که ولتاژ تغذیه قطع نشود ٬ تریستور همچنان روشن خواهد ماند اما در مدارهای  AC با هر بار معکوس شدن قطبیت سیگنال AC ترمیستور به صورت خودکار خاموش خواهد شد.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 1388/04/16ساعت 11:57 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

 زیبایی ریاضیات

1 x 8 + 1 = 9
12 x 8 + 2 = 98
123 x 8 + 3 = 987
1234 x 8 + 4 = 9876
12345 x 8 + 5 = 98765
123456 x 8 + 6 = 987654
1234567 x 8 + 7 = 9876543
12345678 x 8 + 8 = 98765432
123456789 x 8 + 9 = 987654321

1 x 9 + 2 = 11
12 x 9 + 3 = 111
123 x 9 + 4 = 1111
1234 x 9 + 5 = 11111
12345 x 9 + 6 = 111111
123456 x 9 + 7 = 1111111
1234567 x 9 + 8 = 11111111
12345678 x 9 + 9 = 111111111
123456789 x 9 +10= 1111111111

9 x 9 + 7 = 88
98 x 9 + 6 = 888
987 x 9 + 5 = 8888
9876 x 9 + 4 = 88888
98765 x 9 + 3 = 888888
987654 x 9 + 2 = 8888888
9876543 x 9 + 1 = 88888888
98765432 x 9 + 0 = 888888888

حالا به این تناسب نگاه کنید :

1 x 1 = 1
11 x 11 = 121
111 x 111 = 12321
1111 x 1111 = 1234321
11111 x 11111 = 123454321
111111 x 111111 = 12345654321
1111111 x 1111111 = 1234567654321
11111111 x 11111111 = 123456787654321
111111111 x 111111111=123456789 87654321

100 درصد تو زندگی چه معنی ای میده ؟

اینجا یه فرمول کوچیک ریاضی هست که ممکنه کمکتون کنه ؟
اگر :

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

میشه جاش شمارشو نوشت :

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26.

اگر :

H-A-R-D-W-O- R- K

8+1+18+4+23 + 15+18+11 = 98%

و:

K-N-O-W-L-E- D-G-E

11+14+15+23+ 12+5+4+7+ 5 = 96%

اما :

A-T-T-I-T-U- D-E

1+20+20+9+20+ 21+4+5 = 100%

حالا ببینید عشق به خدا شما رو به چه عددی میرسونه :

L-O-V-E- O-F-G-O-D

12+15+22+5+15+ 6+7+15+4 = 101%

بنابراین ، بر اساس ریاضی میشه اینطوری نتیجه گیری کرد که :

وقتی که کار سخت و دانایی شما رو بهش نزدیک میکنه ، طرز برخورد شما رو بهش میرسونه و لی عشق به خداست که شما رو به بالای همه اینها میرسونه !!!

 برگرفته ازkeshvary.wordpress.com

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1388/04/11ساعت 2:42 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

اصولاً به هر سيستمی كه قادر به خواندن و تشخيص اطلاعات افراد يا كالاها باشد سيستم شناسايی يا Identification System گفته ميشود.
بطور كلی شناسايی خودكار و نگهداری داده ها (AIDC) روشی است كه طی آن تجهيزات خواه سخت افزای يا نرم افزاری قادر به خواندن و تشخيص داده ها بدون كمك گرفتن از يك فرد هستند.
باركدها، كدهای دو بعدی، سيستم های انگشت نگاری ، سيستم شناسايی با استفاده از فركانس راديويی، سيستم شناسايی با استفاده از قرنيه چشم و صدا و ... از جمله اين راهكارها در اين مقال ميباشند. يكی از جديد ترين مباحث مورد توجه دانشمندان جهت شناسايی افراد يا كالاها استفاده از سيستم شناسايی با استفاده از فركانس راديويی يا RFID ميباشد.
RFID كه مخفف سه واژه Radio Frequency Identification است؛ امروزه توسط فروشگاه های زنجيره ای بزرگی چون "وال مارت" و "مک دونالد" و نيز سازمانهای مهمی چون "وزارت دفاع ايالت متحده آمريكا" استفاده شده و امتحان خود را به خوبی پس داده است.

RFID چيست ؟

تصور كنيد كه وارد يك فروشگاه زنجيره ای شده ايد و اقلام مورد نياز خود را داخل چرخ دستی (trolley) قرارداده ايد.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1388/03/18ساعت 11:18 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

     روزي استادنا ابوالعلا از خوابي كه ما را در كلاس برفته بود برخشم شد . ما را فرمود : « كه اي بي خبران شما را چه به كلاس و درس باشد ! به خانه همي شويد و اين خواب گران به آنجا ببريد ؛ از ميان شما يكي را از براي ما كافي ست تا جزوه همي بنوشته تا شما را از آن همي مشق كنيد.» شيخ اين بگفت و با خود بند بند سلولهايمان بسوخت . آخر چه لالايي از اين بهتر ؟!

ظريفي به شور آمد و همي به پا خواست و بگفت :« يا شيخ بهتر نباشد كه حضرت ،‌خود، جزوه تان در تكثيرات بگذاريد تا همه به كاشانه شويم ؟»

استادنا نگاهي بروي بينداخت و ظريف نعره اي بركشيد و از هوش برفت.
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1388/02/16ساعت 10:52 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
ميدونم كه براي جستجو در اينترنت وجمع آوري اطلاعات معمولا بايد وقت زيادي را صرف كرد به همين دليل مجموعه اي از اسامي سايت هاي مورد نياز شما در اين فايل جمع آوري شده اميدوارم از آن استفاده فراوان ببريد

چند نمونه از آن

http://www.icee2005.org    کنفرانس مهندسی برق

http://www.ebooklocator.com   کتابهای الکترونیکی انگلیسی  

http://www.motahari.org     شهيد مطهري

 http://www.kntu.ac.ir   خواجه نصير  دانشگاه صنعتي

و ... ادامه در ادامه مطلب

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1388/01/03ساعت 9:29 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
عید بر شما عزیزان ایرانیان و مسلمانان مبارک

توسال جدید برای همه آرزوی خوشبختی و سعادت و کامیابی را  دارم

التماس دعا

 

+ نوشته شده در  دوشنبه 1387/12/26ساعت 9:14 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
داشتم چند تا ازسخنراني هاي دكتر انوشه رو ميديدم كه اين چند نكته مفيد براي زندگي رو گفت من هم ديدم شايد بدردتون بخوره و استفاده كنيد و اين هم آن نكات:


منتظر باش اما متوقف نباش
تامل كن اما معطل نكن
سرسخت باش اما لج باز نباش
صريح باش اما گستاخ نباش
بگو آره نگو حتما
بگو نه نگو هرگز
صبور باش اما بي خيال نباش
شتاب كن اما شتاب زده عمل نكن
بگو برات مي مونم اما نگو برات مي ميرم
خوشبختي داشتن چيزهايي كه دوست داريم نيست بلكه دوست داشتن چيزهايي است كه داريم.

یاحق


 

+ نوشته شده در  دوشنبه 1387/12/26ساعت 9:12 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

هنـــــــوزم انتـــــظار و انتـــــظار اسـت
هنـــوزم دل به سـینه بیـقـــــرار است
هنـــــــوزم خـــواب میبینم به شبــــها
همان مردی که بر اسبی سوار است
همـــان مــردی که آیـــد جمعـه روزی
و این پایــــان خــــوب انتــــــظار است
+ نوشته شده در  دوشنبه 1387/12/26ساعت 9:11 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
آشنايي با رباتيك

رباتيك: علم شناخت و طراحي آدمک هاي مصنوعي و هوشمند
ربات چيست؟
ربات يك ماشين الکترومکانيكي هوشمند است با خصوصيات زير:
· مي توان آن را مکرراً برنامه ريزي کرد.
· چند کاره است.
· کارآمد و مناسب براي محيط است.

اجزاي يك روبات:

· وسايل مکانيكي و الکتريكي:
شاسي، موتورها، منبع تغذيه، ...
· حسگرها (براي شناسايي محيط):
دورين ها، سنسورهاي sonar، سنسورهاي ultrasound، ...
· عملکردها (براي انجام اعمال لازم)
بازوي روبات، چرخها، پاها، ...
· قسمت تصميم گيري (برنامه اي براي تعيين اعمال لازم):
حرکت در يك جهت خاص، دوري از موانع، برداشتن اجسام، ...
· قسمت کنترل (براي راه اندازي و بررسي حرکات روبات):
نيروها و گشتاورهاي موتورها براي سرعت مورد نظر، جهت مورد نظر، کنترل مسير، ...

تاريخچه روباتيك:

- حدود سال 1250 م: بيشاپ آلبرتوس ماگنوس (Bishop Albertus Magnus) ضيافتي ترتيب داد که درآن، ميزبانان آهني از مهمانان پذيرايي مي کردند. با ديدن اين روبات، سنت توماس آکويناس (Thomas Aquinas) برآشفته شد، ميزبان آهني را تکه تکه کرد و بيشاب را ساحر و جادوگر خواند.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1387/12/21ساعت 6:38 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
ده لينک ضروري برای يک مهندس برق و الکترونيک
ده لينک ضروري واسه يه مهندس برق و الکترونيک. شايد يه کم دير باشه اما وساه کسي که تازه الآن گروپ مي زنه و غيره خيلي هم به موقع ست :p !!

لينک شماره يک: http://www.questlink.com مهمترين کاربرد اين سايت دسترسي رايگان به اطلاعات فني قطعات الکترونيکي ميباشد منابع اطلاعاتي اين سايت به بخشهايي چون فهرست IC(آي سي)، فهرست مدار، قطعات الکترونيکي وفهرست تجهيزات تست واندازه گيري وچند بخش ديگر تقسيم مي شود علاوه بر اين فهرست ها ديگرقسمت هاي اين سايت عبارتند از:مراکز آموزش، سمينارهاي ازطريق نت، جستجوي اخبار، مراکز کاريابي ، فهرست شرکت ها و نيز مرکز ارائه پيشنهادها يي براي طراحي مي باشد

لينک شماره دو: http://emlib.jpl.nasa.gov ) کتابخانه الکترومغناطيس) اين سايت وابسته به ناسا بوده و در حقيقت يک کتابخانه آنلاين در مورد نرم افزارها واطلاعات مربوط به الکترمغناطيس ميباشد دراين سايت مي توانيد برنامه هاي کامپيوتري وتحقيقات درزمينه الکترومغناطيس را بيابيد بخش هاي اصلي سايت عبارتندازنرم افزارهاي الکترومغناطيس وکدها، بانک اطلاعاتي الکترومغناطيس ، معرفي سايت ها و گروهاي تحقيقي در زمينه الکترومغناطيس ، اطلاعات کنفرانسها ، منابع آموزشي الکترومغناطيس نيز طريقه ارسال وثبت وثبت نرم افزار

لينک شماره سه: http://www.techonline.com اين سايت يک سايت جامع در زمينه مهندسي الکترونيک ميباشد که اطلاعات، منابع و دوره هاي آموزشي را به مهندسين سراسر دنيا عرضه ميکند البته براي استفاده هرچه بيشتر از امکانات اين سايت بهتر است که به عضويت اين سايت درآييدکه هيچگونه هزينه اي ندارد با عضويت در اين سايت ميتوانيد از دوره هاي آموزشي آنلاين ارائه شده درآن بهره مند شويد اين دوره ها طوري طراحي شده اندکه به فهم دقيق وريشه اي تکنولوژيهاي ريز،توليدات ،برنامه ها وابزار کاربردي و روش هاي طراحي کمک شاياني ميکنند

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1387/12/21ساعت 6:35 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
ماشينهاي الكتريكي

طبقه بندي ماشينهاي الكتريكي
ماشينهاي الكتريكي به دو طريق دسته بندي مي شوند:
1- از نظر نوع جريان الكتريكي
الف- ماشينهاي الكتريكي جريان مستقيم
ب- ماشينهاي الكتريكي جريان متناوب
2- از نظر نوع تبديل انرژي
الف- مولدهاي الكتريكي كه انرژي مكانيكي را به انرژي الكتريكي تبديل مي كنند
ب- موتورهاي الكتريكي كه انرژي الكتريكي را به انرژي مكانيكي تبديل مي كنند
به طور كلي ماشينهاي الكتريكي جزء وسايل تبديل انرژي غير خطي هستند يعني هر تغيير در ورودي هميشه به يك نسبت در خروجي ظاهر نمي شود.
مولد ساده جريان مستقيم
يك مولد ساده جريان مستقيم از چهار قسمت اصلي زير تشكيل شده است
1- قطبهاي مغناطيسي: كه وظيفه ايجاد ميدان مغناطيسي مولد را بعهده دارد و مي تواند بصورت آهنرباي دائم و يا آهنرباي الكتريكي باشد
2- هاديها: براي ايجاد ولتاژ القايي به كار گرفته ميشود
3- كموتاتور: در ساده ترين حالت از دو نيم استوانه مسي كه توسط ميكا نسبت به يكديگر عايق شده اند تشكيل مي گردد، وظيفه يك طرفه كردن ولتاژ و جريان القايي را در خارج از مولد بعهده دارد.
4- جاروبك: جهت انتقال جريان الكتريكي از هاديها به مصرف كننده استفاده ميشود شكل زير مولد ساده جريان مستقيم را نشان ميدهد.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1387/12/21ساعت 6:34 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
اينورترها

مقدمه

با توسعه روزافزون شبكه­هاي قدرت در دنيا مباحثي از قبيل تبديل انرژي ، انرژيهاي نوين ، كاربردهاي مختلف سيستمهاي ساخت دست بشر در صنعت و ارتباط اين موارد باهم باعث شده تا موضوع مهندسي قدرت به عنوان يكي از شاخه­هاي بزرگ و برجسته در ميان درياي علوم خود را تجلي كند. امروزه در اكثر جاهايي از دنيا كه تمدني وجود داشته باشد مي­توان نفوذ شبكه­هاي قدرت را ديد.

در اين ميان مبحث الكترونيك قدرت يكي از مهمترين شاخه­هاي اين علم مي­باشد. ادوات الكترونيك قدرت امروزه در انواع مختلف و براي كاربردهاي گوناگوني ساخته شده­اند. از آن جمله مي­توان به ركتيفاير­ها ،
تنظيم­كننده­هاي AC-AC ، برشگرهاي ولتاژ وجريان ، اينورترها ، منابع تغذيه و .... اشاره كرد. از اين بين اينورترها به عنوان يكي ازمهمترين و پركاربردترين اين ادوات مورد نظر مي­باشند. كاربردهاي گوناگون اينورترها از جمله سيستمهاي تبديل DC به AC در مواردي همچون انرژيهاي نوين، درايو ماشينهاي الكتريكي،ادوات FACTS و .... مورد بحث روز مي­باشد.

 مروري بر اينورترها

بسته به نوع كاربرد ، نوع كليد ، نوع شبكه كه اينورتر به آن وصل مي شود و... اينورترهاي مختلفي مورد استفاده قرار مي گيرند. در اين قسمت به بررسي كوتاهي راجع به اين انواع مي­پردازيم.

در حالت كلي از لحاظ نوع تغذيه اينورتر و باري كه اينورتر انرا تغذيه مي كند ، مي توان اينورترها را به دو گروه زير تفسيم كرد :

-اينورترهاي منبع ولتاژ VSI .

-اينورترهاي منبع جريان CSI.

اينورترهاي منبع جريان بيشتر در كاربردهاي درايوهاي ماشينهاي بزرگ صنعتي كاربرد دارند يا در جاهائي كه بحث توان بالا وجود دارد در اين اينورترها ورودي DC اينورتر جريان مي باشد و خروجي AC سينوسي آن ولتاژ . اما اينورترهاي منبع ولتاژي برعكس مي باشد يعني ورودي DC ولتاژ و خروجي AC سينوسي جريان مي باشد . در هر دو اين اينورترها توان قابليت انتقال در هر دو سمت را دارا مي باشد يعني در صورتي كه ولتاژ و جريان هم علامت باشند سيستم بصورت اينورتر و در صورتي كه مختلف العلامت باشند سيستم بصورت ركتيفاير عمل مي كند.

از لحاظ نوع شبكه متصل به اينورتر مي توان آنها را به دو دسته زير تقسيم كرد :

-اينورترهاي حقيقي

-اينورترهاي مجازي


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1387/12/21ساعت 6:33 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
موقعیت جهانی انرژی
 
سرنوشت انسانها بر این روال است که در مقابل خطر متحد می‌شوند. ولی بر عکس در مورد مراکز هسته‌ای عقاید بسیار متفاوت است. زیرا بعضی از ملتها از دیگری می‌ترسند. در چنین شرایطی ، قانون طبیعی اتحاد به علت استفاده نادرست توسط قانون دیگر طبیعت به نام عدم اعتماد جایگزین می‌شود.
بخشی از مردم به انرژی توجه بیشتری دارند و تنها راه حل را در افزایش مصرف انرژی الکتریکی که از انرژی اتمی تولید می‌شود، می‌دانند و تصور می‌کنند که افزایش تکنیک ، سبب کاهش خطر به میزان قابل توجه برای همه خواهد بود. آنان در اتم ، در ادامه آنچه که در شیمی ، در هواپیمایی ، در پزشکی و در تحقیقات فضایی انجام یافته ، پیشرفت حتمی را می‌بینند.
بعضی دیگر از انرژی اتمی بیمناک هستند آنها بمب اتمی را بخاطر می‌آورند که به توسط مواد رادیواکتیو تشعشعات هسته‌ای نامرئی را بوجود می‌آورند، که برای محیط زیست بسیار زیان بار است.
طرفداران استفاده از انرژیهای غیر هسته‌ای ، اجتماع طبیعت و علم را جویا هستند تا روشهای دیگری را برای تولید انرژی و برای انرژی گیری بوجود می‌آورند.
 
 
منابع انرژی
 
ما برای تأمین انرژی مورد نیاز خود سه گروه انرژی را در اختیار داریم. گروه اول مواد سوختی سنگواره‌ای ، از قبیل زغال سنگ ، نفت و گاز طبیعی هستند که بازمانده گیاهان وجانورانی می‌باشند که میلیونها سال قبل می‌زیسته‌اند. جالب اینکه ، این منابع بسیار مهم انرژی ، که می‌توان از آنها دارو و بسیاری از مواد مصنوعی ارزشمند دیگر را تهیه کرد، در حجم وسیعی سوزانده می‌شوند.
 
بقیه در ادامه مطلب ...

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 1387/11/21ساعت 10:46 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
به مناسبت ایام اربعین حسینی و ماه صفر هیئت عشاق المهدی (عج) دانشگاه آزاد شاهرود در نظر دارد مراسمی به مدت ۵ شب باحضور مداحان و سخنرانان توانا در تاریخ های ۲۷/۲۸/۲۹/۳۰/۱۱ و۱/۱۲/۸۷ در نمازخانه دانشگاه برگزار نماید از تمامی عزیزان دانشجو و اقشار مختلف برای شرکت در این مراسم دعوت به عمل می آید اجرتان با ابا عبدا...
+ نوشته شده در  دوشنبه 1387/11/21ساعت 10:24 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
۳۰ سال عزت غرور ایثار افتخار ونوآوری و شکوفایی بر تمامی دوست داران ایران و اسلام مبارک

 

+ نوشته شده در  دوشنبه 1387/11/21ساعت 10:20 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

اگر ترانزيستور ناشناخته يا بدون مارک باشد با استفاده از يک مولتی متر ساده به صورت زير می توان تشخيص داد:با توجه به اينکه مولتی متر يک باتری ۱.۵يا ۳ ولتی دارد وپراب قرمز به منفی باتری وپراب سياه به مثبت باتری (از داخل)وصل ميشود به صورت زير عمل ميکنيم

            نکته مهم:مولتی متر رو در رنج high ohmقرار دهيد (۱k)

۱.پراب سياه رو روی يکی از پايه ها بذاريد و قرمز رو روی دو پايه ديگه اگر عقربه زياد حرکت کرد ترانزيستور از نوع npnاست اگر کم حرکت کرد پراب سياه رو روی پايه های ديگه بذاريد برای گرفتن نتيجه نهايی حداکثر ۶ بار اينو انجام بديد اگر عقربه دوباره حرکت نکرد جای پراب سياه و قرمز رو عوض کنيدو دوباره ازمايش بالا رو تکرار کنيددر اين حالت اگر عقربه برای هر دو پايه ديگه حرکت کرد ازنوع pnp است

  اگر برای هر دو پايه حرکت نکرد ترانزيستور openاست

اگر برای همه تستها حرکت کند shortest است

اگر برای يکی از تستها خيلی اروم حرکت کنه leakyاست

وقتی نوعش رو فهميديم پايه متصل شده به پراب سياه (در نوع ان پی ان) پايه بيس است ودر نوع ديگه پايه متصل شده به پراب قرمز پايه بيس است برای پيدا کردن کلکتور واميتر از روش tutاستفاده ميکنيم و در واقع ساده ترين امپلی فاير جهان رو ميسازيم در نوع npn(سياه به کلکتور وقرمز به اميتر )به وسيله يک انگشت بين c,bاتصال برقرار کنيد عقربه ۸۰درصد تغيير جهت ميدهد در اين حالت پايه اميتر نبايد با بدن تماس داشته باشد  در واقع در اين عمل ترانزيستور جريانی که بدن شما به بيس ميدهد رو تقويت ميکنه و جريان حدود صد برابر ميشود ودر مدار کلکتور واميتر جاری ميشه واين جريان زياد مقاومت بين دو پايه رو کاهش ميده و مولتی متر نتيجه رو نشون ميده در(pnp):سياه به اميتر و قرمز به کلکتور وصل شده ومثل بالا عمل ميشود

اگر از اين روش برای ترانزيستوری که در مدار وصل است استفاده ميکنيد بايد تغذيه خاموش باشه وخازن ها شارژشونو از دست داده باشن  اين روش کاملا عملی است و در ابتدا کمی پيچيده به نظر ميرسه اما اگه روی ترانزيستوری که برای شما شناخته شدست اولين بار ازمايش کنيد  خيلی اسون میشه

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1387/11/16ساعت 9:25 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
دوستان توجه داشته باشند تو فکر تهیه یک نرم افزار هستیم که بتونه درهنگام مکالمه با موبایل موقعیت طرف مقابل رو برای ما و دراصل موقعیت جغرافیایی یا مکانی را تشخیص بده البته ...

ازافرادی که در این زمینه تجربه ویا اطلاعاتی دراختیار دارند درخواست می شود در این پروژه ماراهمراهی ودر آن سهیم باشند باشد که همه بتوانیم از آن استفاده کنیم (البته در سوی اهداف مثبت)

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1387/11/03ساعت 4:38 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

ارسال پيام كوتاه از طريق كامپوتر

 برای ارسال پيام کوتاه از طريق کامپوتر به موبايلهاي ايران از سايتهاي زير می توانید استفاده کنید:

www.parssms.com

www.irsms.com 

www.sms2him.com


 

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1387/11/03ساعت 4:31 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
فناوران اطلاعات
سرويس‌هاي مبتني بر موقعيت جغرافيايي مشترك (LBS) مجموعه‌اي از سرويس‌هاي اضافي يا سرويس‌هاي ارزش افزوده است كه امكان ارايه آن در شبكه‌هاي بدون سيم از جمله موبايل وجود دارد.
براي ارايه سرويس‌هاي مذكور مي‌بايد يكي از روش‌هاي موقعيت‌يابي كه در شبكه‌هاي نسل دو و سه تلفن همراه كاربرد دارد مورد استفاده قراربگيرد كه اين روش‌ها عبارتند از:
دسته‌بندي سرويس‌هاي مبتني بر موقعيت مشترك
سرويس مذكور به سه دسته اصلي تقسيم مي‌شود:
- سرويس‌هاي مبتني بر موقعيت براي «پشتيباني اضطراري» (Emergency Sopport)
- سرويس‌هاي مبتني بر موقعيت براي ارايه «سرويس‌هاي اپراتوري» (Operator Services)
- سرويس‌هاي مبتني بر موقعيت براي ارايه «سرويس‌هاي تجاري»‌ (Commercial Services)
الف: سرويس‌هاي مبتني بر موقعيت براي پشتيباني‌هاي اضطراري
به آن دسته از سرويس‌هايي اتلاق مي‌شود كه مي‌تواند اطلاعاتي را از محل يا موقعيت مشترك موبايل فراهم نمايد به شرط آنكه يك مكالمه اضطراري از جانب مشترك دريافت شود. در بعضي از كشورها از جمله آمريكا مقررات مربوطه به اين سرويس توسط FCC (كميته فدرال ارتباطات و مخابرات) تعيين مي‌شود.
دقت اطلاعات داده شده از محل مشترك بستگي به ميزان كيفيت مورد نياز يا تعريف شده دارد مثلا با احتمال 67 درصد دقت محل مشترك حدود 100 متر و با احتمال 95 درصد اين دقت به 300 متر برسد.
بقیه در ادامه مطلب...

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه 1387/11/03ساعت 4:25 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 

احساس گناه و رنجش

 احساس گناه و رنجش حالت‌هايي رواني هستند كه عشق و محبت را تخريب كرده و درد ورنج به بار مي‌آورند. در ظاهر امر آنها توسط رخدادها ايجاد مي‌شوند ولي در واقع اينطور نيست. رنجش و گناه حاصل شيوة ارتباط شما با رخدادهاست ( يعني چگونگي ارتباط دادن حوادث با خود).خوشبختانه چون خودتان آنها را ايجاد كرده‌ايد، خودتان نيز قادر به ترك آنها هستيد. اين نوشته به شما ياد مي‌دهد كه چگونه خود را از دست آنها خلاص كنيد.

  احساس گناه

وقتي احساس گناه مي‌كنيد، در واقع تائيد نكردن خود را تقويت مي‌كنيد. شما اعتماد به نفس و احترام به خود را از دست مي‌دهيد. احساس ناشايستگي كرده و خود را گير مي‌اندازيد .نكته كليدي براي رهايي از احساس گناه بازشناسي اين واقعيت است كه ما همه در زندگي مي‌كوشيم تا كارها را به بهترين وجه انجام دهيم، اما ممكن است در هر زمان  از مهارتها آگاهي‌هاي محدودي داشته باشيم.متاسفانه، آگاهي‌هاي ما بندرت كافي است. در نتيجه ما اشتباه مي‌كنيم.

بقیه در ادامه مطلب...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1387/11/02ساعت 4:46 بعد از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
وباز هم سکوت آخر تا چه زمانی باید سکوت کرد و زیر ظلم مثلث شیطانی این مثلث الهی بشکند ؟

ای سران عرب ای سران دولت های غرب و شرق ننگ برشما باد که ...

بالاخره پیروزی با حق است و هیچگاه خون یک بی گناه پایمال نخواهد شد و نمی شود ؟

آفرین بر مقاومت این ملت و پشتیبانی بی حد ملت ها از آنان ....

اسلام * فلسطین* حماس* حزب الله* ایران و تمامی ملت های آزاده و خداجو همیشه پیروز اند حتی

 اگر درظاهرهم - شکست خورده باشند زیرا که فقط به یک ریسمان چنگ زده اند وآن هم ریسمان الهی

 است.  ان الله مع الصابرین              

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1387/10/26ساعت 11:49 قبل از ظهر  توسط دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ ) | 
 
صفحه نخست
پروفایل مدیر وبلاگ
پست الکترونیک
آرشیو وبلاگ
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
این وبلاگ گروهی است شامل جزوات ،دروس عمومی و تخصصی است که همه ما به اشتراک میگذاریم .
دوستانی که تمایل به همکاری در زمینه هاي مختلف در وبلاگ دارند میتوانند جهت دریافت رمز ورودبه قسمت نویسندگان نام خانوادگی و شماره دانشجوئی و آدرس ایمیل خود را به آدرس زیر ارسال نمایند : seyedmohsenho@yahoo.com يا gungester2004@yahoo.com

پیوندهای روزانه
وبلاگ برقی
منشا پیدایش بابیگری
دانلود پروژه Avr و Pic و amrو ...
پایگاه اطلاع رسانی آیت الله مکارم شیرازی
وبلاگ دانلود انواع کتاب رایگان
سایت خبری برنا
سایت دولت
وبلاگ برقی مناسب
سایتی در رابطه با شهدا
وبلاگ دانشگاه آزاد مهدی شهر
وب سایت تبیان
خبرگزاری فارس
وبلاگ برقي خوب
دانلود نرم افزار موبایل
سایت ویکی پدیا
خبرگزاری فارس
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران
رجانیوز
شبکه خبر دانشجو
سایتی برای تحقیق
سایت ایران مدار
سایت مقالات الکترونیکی 2
سایت مقالات الکترونیکی
سايت اشتراك فايل هاي مرتبط با استادان الكترونيك دانشگاه آزاد شاهرود
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
دی 1388
آذر 1388
آبان 1388
مهر 1388
مرداد 1388
تیر 1388
خرداد 1388
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
اسفند 1387
بهمن 1387
دی 1387
آذر 1387
تیر 1387
اردیبهشت 1387
آبان 1386
شهریور 1386
مرداد 1386
تیر 1386
خرداد 1386
اردیبهشت 1386
آرشیو موضوعی
الکترونیک
سیاسی
اطلاعات عمومی
خرید و فروش
شعر , موسیقی , سرگرمی
متفرقه
نویسندگان
دانشجویان ورودی 85 ( مدیریت وبلاگ )
Mrs. A. Ansari
Rahim
حمیدرضا طالبی
سید
علی مسکریان
پیوندها
مقالات علمی فارسی در همه زمینه ها از سایت رشد
دانلود رایگان نرم افزار با سریال و کرک
سیستم جامع دانشگاه آزاد شاهرود
سايت مرتبط با الكترونيك
سايت پر از پروژه
وبلاگي براي داوطلبان ارشد
سايت آثار شهيد مطهري
سایت خبری بسیج
بانك اطلاعاتي مهندسي برق
سایتی برای فیزیک و نجوم
سیستم جامع دانشگاه آزاد مهدیشهر
هیئت بدمینتون شاهرود
مرکز مشکلات ویژه یادگیری شاهرود
سایت مذهبی خوب
وبلاگی مناسب برای دانشجویان برق
انجام پروژه های صنعتی و دانشجویی
پایگاه خبری تحلیلی اصولگرایان
bargh87-yazduni
وبلاگ مهندسی پزشکی
,ولاگ برقی خوب
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

آمار وبلاگ